| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu cateva idei despre o compunere legata de prietenie. Am scris o pagina dar am ramas in pana de idei.Nu vreau dupa net, trebuie sa fie ceva original!

Răspuns Câştigător
| ilinca23 a răspuns:

Buna!
Prietenie,zici? Spune despre ceva legat de prietenie, ceva ce ti s-a intamplat tie. Spre exemplu, cum un prieten ti-a fost fost alaturi atunci cand ai avut nevoie asa ceva, daca intelegi ce vreau sa spun.
Iata cateva idei, compuse de mine.
Ce este de fapt, prietenia? Prietenia o legatura aceea stransa dintre doua persoane. Dar nu orice fel de legatura... Prietenia iti ofera curaj, cu prietenii imparti si bune si rele. Prieten iti este cel care te asculta, te intelege, iti intelege starea, iti ofera un sfat (doar daca stie), iar dupa toate acestea iti schimba starea si te binedispune. Prietenii iti stiu calitatile, dar mai ales iti stiu defectele, si nu incearca sa te schimbe din cauza lor. Prietenul tau stie ce simti si ce gandesti numai din privire, prietenul iti ofera sperante, chiar daca tu nu mai vrei sa mergi mai departe. Prietenul rade odata cu tine, prietenul plange odata cu tine. Prietenia si iubirea sunt sufletul tau, totodata.

1 răspuns:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

hee hee Se zice DE PE net NU DUPA NET... Cu cine ai facut Romana?hee hee