| AdelinaChp a întrebat:

Vreau si eu niste status de genul asta " Ai intins de multe ori coarda de-a lungul timpului, Acum e randu' meu si-am sa ti-o-ntind, da'-n juru' gatului " sau " Daca pozele-ar vorbi/Amintirile ar fi vi/Am stii iar ce gandeam cand eram copii/Probabil poza ta din rama ti-ar soptii : "Stii nu estii ce`mi doream sa fi!".; x "

mersi cele mai multe si mai interesante vot + fundoi

1 răspuns:
| chrisstina a răspuns:

-Stiu ca ai vrea sa-ti vorbesc, sa-ti zambesc, sa-ti dau atentie…dar las-o mai usor ca nu ma mai interesezi…. nici tu si nici aerele tale

-Vii sau pleci...mi`e totuna...va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

-Ti-am dat o suta de mii de motive sa ma iubesti
M-am ridicat sa fiu motivul, ceva pentru care zambesti
Poate c-a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie
Sincer, n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie

-Tine'ma aproape... pentru ca s'ar putea intr'o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant...in timp ce u erai okupat sa colectionezi pietricele!

Spui ca nu mai sunt la fel...ca m`am schimbat... dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat!

-Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand

-Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

-Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase, sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Nu te speria daca sunt fata rea
Era si timpu sa spun si eu ceva
Stiu nu-ti vine sa crezi
Ca nu te mai doresc

Am inteles, ai fost naiv si m-ai crezut
Ti-e teama dar nu vrei sa ma ocolesti.
Poate eu sa te iubesc nici nu am vrut
Chiar daca tu credeai ca ma amagestï.

Tu nu esti de mine m-am saturat
Vreau o schimbare si-am sa-mi fac de cap
Las tot deoparte in urma mea
Nu ma opresti din drum nu vei putea
Aud o chemare. cineva spune ca astazi pot visa