| bombo9 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste tristeesad...pentru cele mai misto dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Poison_9734 a răspuns:

Pai...
Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine…
Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "
astept fundahappy

4 răspunsuri:
| Coriii a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Sursa: http://www.dedragoste.com/publ/42-1-0-1743. Sper sa iti fie de folos :*!
funditSa?

| cossmy a răspuns:

Busy pentru fericire si speranta, available pentru lacrimi si durere...sad

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

1.Nimic nu te poate face sa ajungi atat de sus printre stele ca dragostea si totusi nimic nu te poate ingenunchea mai repede ca ea. Am vrut sa vad stelele si-am platit scump pentru asta. Ce prostie din partea mea sa cred ca tu mi-ai putea oferii gratis ceva atat de frumos.
2. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
3. Te urasc! Te urasc pentru ceea ce ai devenit, pentru ceea ce esti, dar te iubesc pentru ceea ce a fost:X, pur si simplu te ador petru primul sarut, pentru prima imbratisare, petru primul'' Te iubesc''(e de mine astalaughing)big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De amintiri ma leg Si jur ca nu inteleg De ce inca tanjesc La momentele in doi Si de ce sa ne ascundem Cand iubirea e in noi Plangeam in talent Doi copii increzatori
Ganduri in miez de noapte Stabat fiind linistea intunecata Si dorul plin de suspini E un chin in vis desprins Din subconstien ca as vrea sa nu te pierd Sa te am permanent

E prima vara din primul an Azi numai ploaia imi bate la geam Si imi aminteste cat te iubeam
Am obosit sa-mi caut loc Am obosit sa tot provoc timpul. Nu sta in loc.simt ca ma sufoc si apoi. dau inapoi. Sunt in deriva.
E prima noaptea cand imi e frig Bratele tale nu ma pot incalzii Un suflet rece eu nu pot iubii

Degeaba plangi nu mai e cale de impacare N-o sa dispar ca si fumu'n zare Chiar daca doare ma face mai puternic Si astept de la viata o noua provocare E de ajuns am incredere in mine

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat.
Ma tot gandesc numai la el, as vrea sa inteleg tot ce simt eu acum. u si cu mine avem acelasi drum
nu e vina ta ca ai gressit, e vina mea ca te-am iubit

e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri. dupa cate ne-am zis. m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis

Intelege ca trecutul nu mai vine niciodatasadNumai amintirea mai poate spune.asa a fost odata sad
nca nu te-am uitat eu traiesc pentru a visa Am fost prea indiferenta, iar acum simt lipsa ta

Nu pot uita ziua in care, te-am vazut prima oara Nu pot uita cand ne-am promis, o relatie speciala Nu pot uita privirea ta si chiar nu am scuze Dar esti singurul care imi aduce zambetul pe buze

Si orice s`ar intampla.noi intr-o zi ne vom revedea. Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastra, undeva, in inima ta am pierdut tot... Te iubesc

te-ai jucat cu inima mea
cand ea ti'a oferit tot ce avea
cred ca iti pare rau
dar nu poti sa te intorci acum

Stii, eu pe tine te iubesc Stii, fara tine innebunesc Intelege, cu tine vreau sa fiu Intelege, fara tine e pustïu, te iubesc

Hai să-ţi zic câte ceva din viaţa mea. Nu am ştiut ce-i aia, Copilărie fericită Într-o lume de cristal Eram un ciob de sticlă.

Ma inec in lacrimi de dor Ma sufoc in aer mult pre trist M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a uciso iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis. o iubire care.s-a stins [ poza cu bete de chibrit

Atunci cand ingerii vor prinde si ei viata Vor sti ca tu ai fost a vietii mele prefata As vrea sa inteleg de ce Timpul se opreste De ce doar glasul tau este cel ce ma raneste

iarta-ma te rog, revino'n viata mea nu asculta ce spune lumea asculta ce spune inima incearca sa vezi tot ce e bun la mine si nu lasa iubirea noastra ca o simpla amintire

Ma doare atat de tare ca stiu ca trecutul nu se poate intoarce Ma doare atat de tare cand trebuie sa traim doar din amintiri Ma doare cand iti e teama sa imi mai zici" te iubesc " Ma doare cand taci si nu esti tu sad

rad dar asta nu inseamna ca nu ma doare