| Emma a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase!
Nu triste si nici prea de dragoste. Vreau ceva simplu, pot fi versuri din melodiihappy, care sa faca referire la viata de zi cu zihappy

fundita la primul care raspundewinking

Răspuns Câştigător
| Alexăndruţaa a răspuns:

Nu cred că tu nu ţii la glume,/Cum tu nu crezi la fel că-ţi zic pe bune.
Pe caldura asta tu te faci ca ploua/Iti arde de prostii ca sigur nu ne arde noua
Retine ca viata-i scurta si noi suntem tineri
Daca ochii tai rosii nu mai pot auzii/Esti unde ar trebui sa fii/Esti exact unde ar trebui sa fii/N-ai motiv sa te sperii
Şi dracuşorul spune dă-i acolo nu fi fraier
Sunt eu, tu si restul' lumii
Pot sa gandesc cu voce tare,/Ca nimeni nu ma vede, nimeni nu ma crede
Nu te iubeste, te minte de rupe, adevaru-i ca minte frumos.
"Fericirea care nu durează, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant.
Mincinos, prefacut, ipocrit, nesuferit. Da, despre tine vorbeam!
O arde in tendinte` Si mereu Cu Stil`;> love struck ea ramane [ Fata love struck ] Ce O visai` inca de miC copil` love struck
Ai` Avut`o De Mult! AcoOm` n`o mai Ai.Ai` iNcErCaT s`O InlOcuIesTi` N`ai PutUt PentrU` K`o IubeSti!
Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.
Fara texte, scenarii` sh vorbe aiurea spuse de0camdata n`am sa`mi tin gandurile ascunse! Vise duse de mult timp scurse.nuu` regret faptele si vremurile deja apuse love struck
Nu Ma Crezi In Stare? Nicio Problema Nu Ma Cred Nici Eu Dar Fereshthe`The De Ziua In Care`O Sa Prind Thupeu! love struck
Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasăoh go on

● Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie smugdacă sunt tratată prost! ●
Aș vrea sa te dematurizezi, Să vii in ploaie și să visezi.
●Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam`●

O arde in tendinte si mereu cu stil!
Ea e micuta da stie ce vrea!
Poate la un momentdat o sa ii simti lipsa si vei dori sa fie ca inainte!
Doar ea iti inspira increderea!
E bine de stiut ca atunci cand ai nevoie de el iti va fi alaturi!
Astia suntem noi!
Doare tot mai tare!
Femeia Sagetator are vise mari! Nu ambitii, ci vise.Va visa alaturi de dvs. sa descopere o noua Atlantida sau sa explorati împreuna vreo planeta din alte universuri. Este dinamica si dornica sa se sacrifice de dragul celuilalt. Stie o multime de povesti cu care va va ameti de la prima întâlnire si se pricepe sa dea niste petreceri pe cinste.Este mereu calda, proaspata, înflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida în executie si foarte generoasa.

Dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine /Tine de tine pe unde umbli
Am invatat sa am rabdare ca totu`ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede`nstare
E numai muzica'n visele mele; pierdut prin ele
De fapt o strangere de mana`i mult mai buna /Ca stii daca esti luat in serios
Pot trece peste o rana sau o palma dar sentimentele sunt cea mai dura arma
Ma urasti, dar tii la mine; X! Ma respingi, da mori dupa mine; x
Dar indiferent cat de tare doare tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare
Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s-a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c-am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat.
Imbracat in zambete aproape orice om e fals straight face am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars
chiar daca n`o sa-ti mai spuna:"noapte buna!" si nici pe strada:"Buna!" Ai prieteni care`ti spun:"Bai esti de 1000 de ori mai buna, decat aia pe care o suna!
E atat de simplu, da' lucrurile cele mai simple sunt cele mai grele. happy
Vei cauta privirea mea in fiecare ea din viata ta happy
Iubesti?
Macsimm!
ΜιһаеІа
Poate la un momentdat o sa ii simti lipsa si vei dori sa se repete acele momente in care ea iti era alaturi, iar tu ca un fraier te dadea`I la alta!
Într`o altă lume!
Nu contează ce aberează unii!
Persoana care te face să te simţi bine poate fi tocmai aceea care ar fi in stare sa te faca sa te simti mai rau.
Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine
Traieste pentru cine te iubeste, infrunta-i pe cei care te provoaca si ignora-i pe cei care nu te baga in seama
Ştiu că nu este uşor, dar nu trebuie sa te opresti chiar acum nu trebuie sa renunti
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.

4 răspunsuri:
| ΔαηαxoЯ a răspuns:

Si poate ca nu sunt singura pe lume.Si poate ca am prieteni care sunt langa mine la greu.Si poate ca acei prieteni chiar ma iubesc.Si poate... TU N-AI CE CAUTA IN VIATA MEA!straight face

Am invatat ca in viata trebuie sa zambesti din orice ****. Trbuie sa zambesti si cand vezi un rahat pe drum, chiar si cand vezi unu miscator ca tine!winking

Aman2 by me laughing

Poate o sa intoarcem totul
pentru ca nu e prea tarziu
nu e niciodata prea tarziu...

Chiar daca o sa spun „O sa fie bine"
Tot te aud ca vrei sa-ti termini viata...
Acum si din nou incercam sa ramanem doar in viata.

Mie imi plac. sper ca si fie.
Funda daca sunt prima. da' nu prea cred. mi-a luat ceva sa scriu laughing

| cazzo a răspuns:

M-am nascut obosit Deci ma odihnesc toata viata
Funda?

| Teddy7139 a răspuns:

Daca visezi singur, e doar un vis. daca visezi impreuna, visul poate deveni realitate...
zambeste si cu inima, nu doar cu gura...
lasa inima sa zburde, nu o tine in lanturi pentru ca poate nu va mai vrea sa fie binedispusa niciodata, funda>?

| Teddy7139 a răspuns:

Daca visezi singur, e doar un vis. daca visezi impreuna, visul poate deveni realitate... zambeste si cu inima, nu doar cu gura... fi tu insati! funda?