| NicoNicoo a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri modificate...

cel care da mai mult de 15 statusuri de fite sau de prietenie ia fundita

mersi multhappy

Răspuns Câştigător
| Alexăndruţaa a răspuns:

1.Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……
2.Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA!
3.Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"

4.Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea nu se spune ci se simte…
5.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!"
6.As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele...
7.Din 10 prieteni stii ca 5 sunt falsi…Iar daca apare o prb…ink 3 fac pasi…D obicei ii citesti rapid… P cei kre iti zambesc…Ji d fapt nu te inghit…asta e despre prietenii kre sa fie clar…Te-au lasat o data si sunt gata sa o fac iar
8.Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare!
9.Lipsita d orice cod moral…prefer sa fiu decat sa par
10.Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"
11.Cand razi toti vor rade cu tine…dar atunci cand vei plange o vei face singur...
12Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…

13.Viata de pushtoaica cu zambetu pe buze si cu capu sus...voi ajunge 'ntotdeaua unde mi'am propus!

14.Prietenie înseamna sa fii alaturi de prieteni nu când au dreptate, ci când gresesc...
15.Indiferenta mea raneste sufletul altora…

16.Nimeni nu merita lacrimile tale si acela care le merita sigur nu te va face sa plangi NICIODATA.
17.Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea…

18.Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange…
19.Nuu` am 0bligat nici0data p` nimeni s` ma placa, prefer sa`mi zici ca nuu` m` placi p` fata, decat s` ma sapi p` la spate ca 0 zdreantsa !

20.Ne leaga zambete sh lacrimi, n` leaga 0 prietenie fara margini !
21.Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
22.Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel...
24.Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!
25.Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visezsad.
26.Doua inimi,doar un foc:X

27.Nu uita ca toti traim sub acelasi cer!

28.Nu te uita in trecut cand iti formezi viitoruk

29.Merg incet inspir talent c-am venit din occident ca sa strig in gura mare"copia" nare valoare!
30.De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.
31.Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
32.Fiecare lucru-si are vremea potrivita, si fiecare varsta-si are nebunia ei de-o clipa
33.Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
34.Zambeste mereu` . chiar daca ti`e greu . chiar daca te doare . zambeste si fi tare`!
35.Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •
36.Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!

37.Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil, sa si-l petreaca pe al lui cu mine
38.Desi nu este o boala de ochi, gelozia duce la orbire.

39.Gelozia trage in toti si se raneste intotdeauna pe sine
40.Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa
41.Cati ati ramas alaturi de cand eram mici?si cati ma veti ajuta atunci cand pic sa ma ridic?iti numeri prietenii acum,si iti dai seama ca nu`i asa cum credeai tu ci cum zicea tata si mama"
42.Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m-au uitat
43.Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

44.Invata sa ai un zambet ascuns in inima ta si nu varsa pentru nimeni nici macar o lacrima.Nu`s asa de buna de pus in rama.Dar n-am regrete.Stii,refuz sa cred ca sunt o drama.''
45.Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare
46.Stii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "
47.DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT`
49.Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ¦Te iubesc¦ !""
50.NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine,Si eu vOi fi mereu, la fel,langa tine;x;X
51.Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat,M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>;D
52.Prietenia nu tine de mOda,nu e ceva ce se pOarta dOar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde,este insa cea mai buna investitie in aceasta viata
53.Peste t0ate O s` trecem cu capuu`n sus . N` avem una p` alta, asta`i mai presus
*
54. Nu tOate lucrurile ne vOr merge bine,dar vOm trece peste tOate amandOua:tu si cu mine.;x;x;x
55.Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte.Te Iubesc Si Punct!
56.Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine
57.Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.
58.Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.
59.Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.
60.Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva...
61.Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.
62.Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor
63.Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

64.Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !
65.Ea mi`e ca 0 s0ra, ne intalnim la sc0ala la aceiasi 0ra.Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand c0rtina a cazut, veselia a`nceput \\ /
66.Cand ea e langa mne, uit d` t0t sh m` simt bine
67.Un prieten adevarat iti vede prima lacrima,o sterge pe a2a,si o opreste pe a3a.

68.Exista aceea persoana care te schimba atat de mult.incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta
69.Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate "prostioarele" mele o iubesc:
70.Sh s`au spus multe v0rbe rele despre n0i . _|_ la t0tsi kre auu vrt s` ne traga inap0i!

71.Dintre t0ate prietenele kre le-am cun0skt tuu esti cea p` kre nuu vreauu s`0 uit . Sh daca` m0r inaintea ta, v0i ajunge`n rai sh t` v0i astepta
72.Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

73.Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta
74.Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

75.Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu
76.Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez
77.Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

78.Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

79.Stiu cand sa rad,stiu cand sa fiu suparata,stiu cand in ochii vostri sa fiu singura fata importanta ''

80. Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita

'' 81.Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia ''
82.Ea e Barbie! Altele vor sa o imite.Dar la cat de scumpa e.Nu isi pot permite''

'' 83.Pesonalitatea mea,ma scapa de greu,pentru ca ce-i frumos,ii place si lui Dumnnezeu''

si mai am muuulte.
Daca mai vrei add : ali.ii_ii sau alesia_ale98

FunditssSsa? ;x