| Andrei_5560 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri pe tema "Eu o iubesc si ea e indiferenta si ca as face tot pentru ea"
Funda.

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Nu stiu daca sunt ceea ce vrei tu da uite cateva:

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

Ai reaprins in mine spiritul de luptator
O simpla atingere si simt ca sunt nemuritor
O singura scanteie si-am luat foc instantaneu
Te voi pretuii mereu ca pe o piesa de muzeu
Chiar daca eu nu`ti dau de inteles cat de mult tin la tine
Parca secundele sunt ore...cand nu esti langa mine
Orele sunt zile, zilele sunt saptamani
Timpul nu`si mai are rostul, eu nu mai am forta in maini
Suntem stapani pe propria soarta, intram amandoi pe poarta
Pasim usor pe nori, trecem prin stari, parca e prima data
Cu sarutari fierbinti in zori de zi ne trezim unul pe altul
Si`mi vine greu cand tu nu esti sa vad ca iar imi e gol patul
Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudat
Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrat
Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependent, iar pentru mine tu esti singurul antidot

Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor. Mor incet.simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

imi iubesc baiatul maxim

si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tina, Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina"

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza te iubesc

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

Răspuns utilizator avertizat