| Geo1695 a întrebat:

Vreau si eu status de dragoste si tristete. dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| CGAlexandra a răspuns:

Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste

Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat

E doar o fata normala, sunt zile in care parul nu`i sta bine, zile in care poate se comporta banal, dar cele mai multe zile sunt cele in care arata extraordinar
Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima,pe care nu le poti pronunta.
Nu stii,te-nvatam. Nu vrei, te obligam
Tu esti armonia versului ce-l cant.Si nu te-as schimba nici cand.
E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu !
Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !
I love my life,this because you are my life!:X
orbita de iubire credeai ca ai totul si ai pierdut
Tu spui ca m-ai uitat desi traiesc la tine in minte, te minti si acum...desi iti e dor ai pus orgoliul in fata sentimentelor...
Traim intr-o viata maro si suntem cat se poate de ipocriti!
Fa`ma sa visez.
Nu stiu cum fac.Te atrag langa mine.
Pana acum nu credeam in magie.
Caldura ta, ma ridica spre cer.Parca as zbura.
Ai ceva special in privire...O supranaturala iubire.

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
• ? Hai întoarce'te si îndrazneste sa ma privesti o data cum o faceai DEMULT. Nu pentru ca te vreau inapoi, ci doar sa vezi ce ai pierdut! • ?
Se poarta alb,se poarta verde Se poarta iar cabriolete Dungi,buline,flori si zebre Se poarta brunetele destepte )
Iubeste`0 sincer, d0ar atata ea`tsi cere. Fa`0 s` simta c` inseama in viatsa ta sh itsi va da mai mult decat t` asteptsi s` primesti sh atunki ai s` inveti cum s`0 iubesti
Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X
EA... poate e singura ce poate, cand apare sa`ti trimita problemele departe! EL... poate e singurul ce poate, sa`mi promita ca o sa treaca toate! [;x]
Iubeste`ma , simte`ma , alinta`ma , descopera`ma , invata`ma , adora`ma ,innebuneste`ma ,apreciaza`ma ... Fii mandru ca sunt a ta si nu a altcuiva`! ;x ;;]
T iubescc' >;d < . Asa cum esti tu . Esti al meu :X asa cum am viSat` . e prea frumos sa fie adevarat:X
Singura pasiune a lui sunt EU ! Restu sunt doar placeri`
->aM sa fiu acolo cand lumea e ImpoTriva ta,am sa fiu acolo sa t pot ridica,am sa fiu acolo sa te fac sa simti dragostea mea pentru ca acolo ... E iNima mea!
-> Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...
Si hai sa plecam departe!Sa uitam de toate;].Sa fim acei copii .Ce mereu se vor iubi!
Atitudine rebela ! Atitudine de Cartier . Nu ma schimb , raman la fel ! ♥

oK Tai-o, pleaca Cara-te, dispari Zbori, sterge-o Calc-o, evapora-te, Mori Da-ti foc, fa-te scrum Arzi un culori, Stinge-te si suflate singur Ca-mi dai fiori"

Oare aceasta lume pe care noi o numim reala.
Este reala?
Sau doar un viis, din care nu ne vom trezi niciodata!? ♥
M-am schimbat si pot visa acum :*. Nu mai vreau sa cer , voi obtine oricum ... ♥♥♥
• Am lãsat în spate tot ce m-a rãnit, când l-am cunoscut pe altu' si m-am îndrãgostit.
♥♥♥♥ .
NeBuna . sau Buna . pentru tinee orice ! :X ♥
cu tinee' zbooorrr' , pana la stelee' :X
♥ Zâmbește chiar dacă ai să cazi ! Chiar dacă soarele apune și azi !
♥ Fără să vreau...sunt alta !
♥ Păcat că ignorăm pe cei ce ne adoră și îi adorăm pe cei ce ne ignoră ! Păcat că iubim pe cei ce ne rănesc si rănim pe cei ce ne iubesc !
♥ Fi întotdeauna cine ești și dacă acest lucru nu-i de ajuns pentru cineva,acel cineva nu-i de ajuns pentru tine .
♥ Stai în casă și plângi.Ești a nimănui.Din orgoliu nu-i vei spune.Ce-a lăsat în urma lui.
♥ Prea ușor te-ai schimbat.Poate te-am sufocat.Poate n-am spus ce vroiai s-auzi.Dar nu pot să-nțeleg.Acum chiar numai știu cine ești .
♥"Dar peste toate cele intamplate , stiu ca impreuna o sa mergem mai departe " ♥
un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange...
A fost o mică joacă parcă era o glumă şi băgam doza de fericire din zi în săptămână

Aş vrea să ţină capul sus toate prietenele mele ,Să ştie că la greu o să fiu şi eu cu ele` !

Spune`mi mie ce probleme ai că te inteleg :** şi eu am trecut prin multe poate reuşesc să leg o intamplare de alta şi să realizez ca noi am fost făcute ca să trăim una pentru alta >;d< !
Ea a fost`langa Mine cand restu`m`au lasat . Sh`a fost`mereu cand totzi pe la Spate m`au Acuzat . Ea m`a ajutat sa Devin cine snt`acum . Sh`tot Ea mia arat kre este ce`l mai Bun drum"
Nu exista barbat care sa nu insele...Dar nici fata care sa nu i-o intoarca
Viata e un puzzle si u esti o piesa.
nu am fitse`, nu's model | sunt doar ceea c`vrea el`!"
"°•Împreunã am avut sute de mii de belele împreunã am trecut peste ele,peste toate!Asa cã pot sã spun:Viata noastrã filmul bate!•°"
Neaa.Baiatu meu ramai cu zdreantza ta. Acum o0 sa`tsi arat ce`mi poate pielea"
Sunt genu de om... Care considera ca a pirdut numai . Lucruri ce nu I'au trebuit' ! ;x"
Se intalnesc undeva in parc , se imbratiseaza , iar el ii da un biletel *
K snT invidioşi sau ca sunT mincinOşi,În viaţă n`am nevoie d aSemenEa jegOşi D Oameni caRe işi spun deGeaba fraţi.Decat prieteni faLşi,preF dUşmani adeV
Nu cred ca trebuie sa-ti dau explicatii pentru ceea ce sunt ,ce fac ...si ce vreau !Sunt eu cu mine si nu te priveste ce fac,rau sau bine !"
N`ai inteles ? Perfect ! Va intelege altu` a doua zi!
Ai vrut un sprijin de moment doar, de moment... Am fost [RefugiU] tau perfect...
Sunt femeie cand sper,cand las d l mine si uit d orgoliu,cand m implic si dau totul din suflet.cand trantesc,cand jignesc,cand sunt razbunatoare si neintelegatoare,cand am fite si ambitii prostesti.:*"
Dar n-ai ce sa faci viata, e schimbat-oare Ai nevoie de cineva sa te puna pe picioare Sa te iubeasca sa te faca fericita Dar pentru asa ceva nimeni nu se complica! "
Stii ca Ii datorezi atat de multe Ca uneori 'ti schimba viata`n cateva secunde Ca poti vorbi cu El cand nimeni nu te-aude:X:X:X..."
Daca as putea fi acolo n`ar mai fi asa Si fac pariu ca prezenta mea ar schimba ceva .
Nu ma intereseaza ca una ca tine comenteaza despre mine[]...Sti si thu ca ti-ar trebui vreo2 vietzi divine sa ajungi ca mine[]... "
Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau.
Te rog frumos cauta in alta parte!Nu vreau sa mai visez urat la noapte![]
sunt numai a cui ma merita...ca ceilaltzi ma irita."
Eroare de timp, scumpule !"
Si am prieteni,printre semeni __ care NECONDITIONAT s-au abonat la viata mea ! Si care impart orice rahat __ in care m'am bagat,si orice bucurie fie c-am realizat !"
Fi parsiva atunci qnd crezi ca lumea te iubeste.Invata sa intorci spatele qnd nu esti pretuita!Invata sa stii sa te fci respectata.Chiar dK nu toata lumea te inghite!"
Se distinge un nou sentiment in inima mea/ Acela ca orice ar fii, viata nu e grea."
am sters si pozele cu noi nu vreau sa dau timpu inapoi am renuntat la tot ce`mi amintea de noi.insa ce nu pot uita este amintirea tah o pastreaza inima meah intr-un colt de suflet:d/"
"Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca ma cunosti?…Mi se rupe… Incapatanata?…Da...peste masura…Nemultumita?…Da...de TINE!"
Si-o iau incet de pe pamant spre nori
E domnisHoara care'N fiecare seara.se gandeste la EL!Stie ce vrea.sH ce vrea ObtZine.Nu cere niciodata.ca nu'i prea stHa in fire!""
A fost`greu`. si stii`ca am dreptate`.am tzinut`capu sus`! . si-am mers mai departe`. si chiar`nu ma intereseaza`ce krezi despre`mine`. . inainte`sa spui`cva`. UITA`TE LA TINE`! ;]""
""ai f0st ac0l0 cand nimeni nu ma auzea.tu ai fost` unik sperantsa a mea.m`ai ajutat.m`ai ridikt.itsi multsumesc ca existi."
Daca ceva nu are culoare,cumpar carioci si'l colorez misthO'"
Ma iubesti? Shi eu pe u.Ma respecti? Si eu. Ma invidiezi? Ai de ce. Ma barfesti? N'ai decat. Regreti ca m'ai cunoscut? M'i se rupe. Indrasneata? Dak tu esti pampalau. Incapatanata? Pana peste masura. Nemultumita? Intotdeauna. te-am insultat? Foarte bine , meritai. Ai zis ce`ai vrut? . O sa ascultzi si ce nu vrei. Modesta? In anumite cazuri. Ca sa te multzumesc. N`o sa ma schimb. Nonconformista? pentru ca fiecare e frumos in felul lui. Tzi-am mai zis ca te iubesc? . Am fost si­ncera. Rea? . Cu ci­ne merita. Sexy? Pt ca am cu ce. Sincera? Da , oricat de dur ar fi adevarul. Bunul meu simtz? . Depi­nde de al tau. Urata? La prima ora a diminetii. Geloasa? Da , chiar daca nu'mi dai motive. Indragostita?In fiecare zi de altcineva. Copilaroasa? . Da , pentru ca asa vreau. Impunatoare? Pt ca stiu ce vreau. Originala? Mereu Copiata. Tupeista? Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine. Vrei sa`mi devii prieten? . Demonstreaza`mi ca meritzi . Indiferenta? Daca nu ma interesezi. Te urasc? . mi-ai dat motive. Incapatanata? Asa m'a faqt tata.Falsa? Doar cu unii.Parsiva? Datorita unora dintre voi. Un sfat?NU TE MAI LUA DE VIata MEA. Te deranjez? . Iarta`ma , nu pot sa multzumesc nici macar 100 de persoane .
Pentru mine sunt niste amintiri. care vesnic o sa doara . pentru el? o`ntamplare intr-o zi de vara...
♥Ai un mod de a veni usor la mine Si cand iei , iei tot ce e mai bun din mine ;x

• Liniste! ca stii ca am dreptate.Nici daca as fi scris o carte n`aveam cuvinte cat mi`e dor sa iti arate.

• prietenii.stii bine .inseamna mult pentru mine. mi-au videcat ranile provocate de tine !

Acum e singură , nu ştie încotro se`ndreaptă … dar ştie sigur că viaţa nu`i dreaptă!

Nu poti sa zbori . Cu aripi frante poti doar sa-nveti cum sa cobori .

Ea m`a invatat ca viata e numai una; si trebuie sa profit ca nebuna ;xx

"!● O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera ta, totul ramâne-n urma mea`! ●""

mi-a zis tati odata o vorba desteapta..."Nu plange printzeso...ca viata nu te ashteapta !●"

Inima`mi TreSare canD pee StraDa Te vaD SufleTul imi planGe te-as opri Dar nu pOt[-x...DeGeaba Te intOrci peSte umar priveSti`Degeaba ma Strigi...am uiTat cne eSti:X"

• Ea plânge in somn şi râde prea rar!Dar ea vrea şi acum să te vadă o secundă macar!

☻ Fă ce trebuie` să faci, ştii că o să ajungi dincolo de nori.` cineva ţsi-a dat aripi dar te-a lăsat să înveţsi singur să zbori!

3 răspunsuri:
| Hachimytza619Akita a răspuns:

- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

| Mîţaa a răspuns:

Http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-5/statusuri-noi/16/
uite aici. iti poti alege din gramada asta :P

| ContDOARdeINTREBARI a răspuns:

E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU!
2.Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…