| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu statusuri cat mai scurte.

2 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim

.Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut!

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

A fost si va fi un harem intreg, care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi... sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid!

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Close to you.

Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine. Funda primesc? big grin

| iLov3pitik a răspuns:

[:-x]~DND! Decat daca vrei sa imi spui ca ma iubesti!~[:-x]
Funda?kiss