| madutza01 a întrebat:

Vreau si eu statusuri, nu conteaza felul, dar vreau diferite fata de cele de pe net. Fundita

Răspuns Câştigător
| LavsKitty a răspuns:

Sper ca ti-au placut, funda?:*

4 răspunsuri:
| LavsKitty a răspuns:

Cât de dor îmi este de mine, de tine, de noi … Noi care nu aveam limite în iubit…Era atât de dulce, o relatie atât de deosebita.puppy dog eyes

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.sad

Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Când la intrebarea "Ce faci?" eu raspund "bine", as vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna "Zi. mi adevarul".puppy dog eyes

E o tâmpenie sa iubesti pe cel care te-a ranit. Dar e o tâmpenie si mai mare sa crezi ca, cineva care te-a ranit, te iubeste!

Femeile se indragostesc de ce aud, barbatii de ce vad… de aceea femeile se machiaza si barbatii mint…

Si când tu ma lasi balta vine unu si`mi întinde mâna; Zice cam asa: " Sa stii ca mie mi-ai placut dintotdeauna "

Nu stii ce`a fost în sufletul meu, dar nu mai conteaza. Când o sa-ti dai seama, sa ramai cu prietenii tai si cu orgoliul tau ca nu ma mai intereseaza!

Tot el mi-a spus ca nimeni n`o sa stie. suntem ca ultimele piese dintr`un puzzle de 1000.si-am înteles atunci în stilul lui discret direct.ca suntem atât de diferiti, dar ne completam perfect.

si cu toate ca am pus punct spunând ca s`a terminat, sufletul va spune`n gând: "n.am uitat":-

| LavsKitty a răspuns:

Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Esti liber ca o colibri! :* Si daca vrei sa-mi dai papucii, da-mi-i pe aia roz! love struck

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma îmbrac si doar a mea cum ma dezbrac, cu cine, cum, unde si cât!

Pentru tine nu-mi fac griji. Gasesc altu' la pufuleti cu suprize!

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.sad

Daca era destept, realiza cui îi zice "Ramas bun."

Nu vrei sa plec de tot si nici sa uit de tine. Nu vrei sa ma pierzi, dar nici sa stai lânga mine.;-j.

De ce sunt atâtia barbati cracanati? Lucrurile fara importanta sunt totdeauna puse între paranteze.

Am trecut prin furtuni si ploi dar am ramas cu soarele intre noi; x.

Plec sa duc gunoiul, te las undeva? :d

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Poate ca voi uita ce ai spus. Dar nu voi uita niciodata cum m-ai facut sa ma simt :X.

Voi scrie pe o caramida " Mi-e dor de tine" si am sa ti-o arunc în cap sa simti si tu cum doare când îti lipseste cinevalaughing!

Daca esti îndragostita de doi barbati, alege-l pe al doilea. daca erai cu adevarat îndragostita de primul, nu te mai îndragosteai de altul!

Ma iubesti? puppy dog eyes Foarte bine! Foooarte bine! Si eu ma iubesc.;*

Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS cu "Hai sa ne despartim" ...sau faptul ca dupa doua minute mi-a trimis altul: "Scuze, nu era pentru tine"!

Duci un cap pe umeri insa capul nu te duce. Ca ti.am intins un deget doar ca sa ai si tu ce sugebatting eyelashes.

O iubesti dar totusi renunti la ea zicând ca nu-ti pasa. Ea, ea te iubeste dar îti respecta decizia. Peste timp realizezi ca ai gresit. Însa orgoliul a fost prea mare, asa ca ajungi sa o pierzi, pentru totdeauna!

Credeam ca sunt puternica, si sunt. dar am realizat ca mintea nu îmi controleaza inima.

Eu nu îmi aplec capul în fata nimanui! De ce? Deoarece risc sa`mi cada coroana.

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun.

Nu uit! Era fulg cu fulg. Printre ei tu ai aparut si ne-ai topit pe toti cu zâmbetu’.

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?

| LavsKitty a răspuns:

Ne trebuiesc miliarde de oameni ca sa completam lumea. Dar eu am nevoie de o singura persoana ca sa o completeze pe a mea.

Te iubesc pentru ca exista momente când te enervez la culme.Si tu tot gasesti puterea sa ma ierti love struck.

Baiete, orice imbecil poate rani o femeie dar doar un barbat dintr-o mie poate sa o ia cu el pentru totdeauna.

O a doua şansă nu înseamnă întotdeauna un final fericit...winking

Dragostea e ca iarba: o semeni, o creşti şi vine o "vacă" şi strică tot. thinking

Fiecare gand al meu se termina in bratele tale.Acolo este linistea, nebunia si siguranta mea.

Şi chiar dacă nu ţi-o spun des; chiar dacă nu o spun atunci când ştiu c-ai vrea s-auzi de la mine acele cuvinte; vreau să ştii că eu chiar te iubesc şi ţin la tine!

DELETE la probleme, REFRESH la minte, UNDO la toate greşelile şi SAVE la momentele fericite.

Pe zi ce trece ma conving mai mult ca singura persoana care se preocupa pentru inima mea => e cardiologul...

Simt ca incep sa cresc si ca pot obtine ceea ce imi doresc. chiar daca pentru asta trebuie sa-ntorc pamantul invers.

Let's not forget. "awesome" ends with "me" and "ugly" starts with "u"!

Prefer sa renunt, decat sa lupt pentru cineva care oricum nu va fi al meu.
Sunt momente rare, de pus in rama. Viata n-are maini! Dar uite ca-ti da cate-o palma!

Aş prefera să îngheţ de frig afară în braţele tale; decât să mă încălzesc în braţele altcuiva.

‎''Vom fi împreună până când moartea ne va despărți'' mai știi? Ei bine... a apărut ''moartea'', cu o fustă mini și 2 kg de machiaj. oh go on

Oricine te poate face fericit făcând ceva special. Însă doar cineva special te poate face fericit făcând nimic!:d

Nu-mi spune mie că suferi şi că treci printr-o pasă tristă! Dacă-ţi plânge inima dupa mine, înghite o batistabatting eyelashes

Dragostea este ca o bandă de cauciuc ținută la ambele capete de două persoane.Atunci când o persoană pleacă... cealaltă este rănită.straight face

Viaţa e atât de nedreaptă uneori. Îţi aduce în viaţă oameni pe care ajungi să îi iubeşti enorm; şi apoi îi ia din viaţa ta lăsând în urmă doar amintirea lor.♥

Nu eşti un status de Facebook, aşa că nu te aştepta să te placă toată lumea happy!

Dacă din toată istoria aş putea alege un moment care să îl pot păstra strălucitor şi plin de viaţă, din toate zilele vieţii mele aş alege momentul când te-am cunoscut!

Vocea lui este cea mai frumoasă melodie. Aş asculta-o încontinuu.♥

Poate nu fiecare greşeală, are ca rezultat o lecţie. dar poate aceeaşi greşeală repetată te ajută să-ţi faci singură lecţiile.

Marile iubiri, crezi tu, poartă în ele semintele unei mari nefericiri. Ei bine, poate că ai dreptate. Poate că înțelept ar fi refuzul, ca să fii în siguranță, dar mai degrabă aș alege să-mi ardă ochii în orbite, decât să mă fi născut fără ei.winking

| trololul a răspuns:

Buna Madutza01,
Iti recomand urmatoarele :
Beau si sting pana incep sa ma aprind!
Sunt fecioara pana lu' al meu i se scoala!
Toti colegii ma invidiaza,dar la toti o sa le dau plasa!
Shucarimea nu se invata, la mine nu ai sa faci fata!
Ma marit cu Dan Ciotoi, si ce daca e cioroi?!
Lu Salam ii ascult versu' vreau si eu sa ii fur mersu'!
Caterinca si smardoiala pana va bag pe toti in boala!
Sunt stilata nu ai ce face nici Versace nu-mi da pace!
Am talent sa moara Jimmy, o ard ca balerinii!
Beau iaurt sa fiu suava, ma ridica turcii in slava!
La vara ma duc la mare, sa arat ce am intre picioare!