| DeEa_4814 a întrebat:

Vreau si eu statusuri pentru o fata careia ii place de iubitul meu. ceva de genu` ca el e cu mine nu cu ea...pls

funda. cele mai frum si bunetongue:X

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

1. " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

2. " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

3. " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

4." As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

5. " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

6." Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

7. " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

8. " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

9. " Y will always love the false image i had of you… "

10. " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

11. " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

12. " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

13." A day without you is a lost day… "

14." O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

15. " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

16. " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

17." Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

18. " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

19. " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

20. " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

21. " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

22. " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

23. " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

24." Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

25. " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "

26. " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

27. " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

28." Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

29. " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

30. " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

31. " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

32. " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

33. " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

34. " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

35. " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

36. " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

37. " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

38. " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

39. " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

40. " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

41. " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

| Twp3w a răspuns:

Cu tine vrea o zi
Cu mine vrea o viata
Eu raman printesa lui
Tu ramai o zdreanta.Hai ZdreanTzO IeShi in FaTsa DaY U PoFTa De Viata )AruNka GeSTuRi De TarFa Din Tine si SuGe`O CuM sti U Mai ByNE Sa Te ia Cu el u Ai Vrut Dar El Se PiSha Pe Tine si Sh Ma aLeGe Pe Myne

| AndaWest a răspuns:

''cand te prind ai un pumn in ochi''

| VlyCas a răspuns:

Am ceva mai bun : http://www.youtube.com/watch?v=m7gEGWw0Y7M

dedicai melodia si temrini cu ea :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"N-ai să mai găseşti una ca mine, n-am să mai iubesc unul ca tine...lalala" \:D/
Andreea Balan - Oops Eroare!
http://www.youtube.com/watch?v=q0pv6JuH_2k
sau
Andreea Balan - Evadez
http://www.youtube.com/watch?v=YMcN6SI6iD4&feature=related
Pui la status melodia, el va înţelege sigur...

O faină în continuare.

| MiKy_3706 a răspuns:

Te doare cand vezi ca nu imi pasa:::Si iti zic, a fost 0 Simpla intaplaRe...LaSa

Nu mai e ea fetita ce tacea::::astazi Spune PA, ieri poate ii pasa

Vezi uh draGa:::0 fi Stat Si cu tine... Sstyu c'a arS0 si cu alTele dar veZi uh.el are 0 fata...si pentru el fetita lUi e cea mai imp0rtanta

ImpreSii de dama cand lUmea o aClama::ea vrea Un film er0tic da 0 Sa iaSa drama

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

Poate am aere'n cap asta e doar problema mea! …Nu poti sa ma suportiAsta e doar problema ta! …Nu ma cunosti…Nu mai comenta! Ai grija de viata ta nu de-a mea!

Daca eu sunt subiect de barfa … Atunci tu estio tarfa! Tu impotriva mea … Eu mereu deasuprata!"?:-

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

Respectul ee ceeaa ` ce primesti pentru ce faci`. tu ma respecti pe mine. si eu din respect ma pisJ ` pe tinee.; x
Iubeste`o numi pasaa... Pastreaz-o` de tot`. iar pe minee ca`ndd ma privestii` sa te lingii pe bot`

Ce-ai patit papusa de te uiti urat? Ai ceva cu mine sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine?

Tin langa mine doar pe cine iubesc, de restul ma folosesc

Draga mea nu ma privi cu ura`! Te iubeste dar eu sunt mai buna`!