| cristina_3212 a întrebat:

Vreau si eu statusuri pentru surori.

Răspuns Câştigător
| Isabelamaria21 a răspuns:

Cum sa faca Cineva Problema asa de grea.Sa ne supere pe noi... Sa ne certam intre noi.Eu te iubesc Orice ar fi si eu vreau ca tu sa sti.SORA MEA. MEREU VEI FI!

Cand mi-a fost greu`! Ea nu m`a lasat! A fost cu mine si m-a ajutat!:X

Ele ma iubesc, ele ma`nteleg! Ele sunt surorile mele si mi`o dovedesc! va iubesccc "

Am o sora ca-n poveste o iubesc si ma iubeste.Fara mine nu traieste.Nici eu nu pot fara ea Te Iubesc...( aici scrii numele sorei tale)... Mea

Si la greu da si la bine:X ai fost alaturi de mine:X
Si cand ceva m-a durut ai fost singura ce m`a crezut:X

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie? N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!.

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

. Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`trai`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`
.Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt; X
.La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >

. Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste,ea ma-ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc "
Tu esti prietena mea, eu sunt prietena ta.De 8 ani nu ne-am certat, de 8ani am fost alaturi una de cealalta.Cu tine am ras prima data, cu tine am plans prima data.Intr-un cuvant: Tu esti si vei ramane intotdeauna prietena mea…In concluzie Te Iubesc
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec, Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Ptr. K exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

.Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenii vn sh s` duk, putsini la nevoie apar, s` vezi tuu`, raman doar niste poze aruncate`n serta

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate!

> < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau
cred ca te-am aJutat
sa fii un prieten

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie? N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!.

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

. Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`trai`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`
.Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt; X
.La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >

. Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste,ea ma-ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc "
Tu esti prietena mea, eu sunt prietena ta.De 8 ani nu ne-am certat, de 8ani am fost alaturi una de cealalta.Cu tine am ras prima data, cu tine am plans prima data.Intr-un cuvant: Tu esti si vei ramane intotdeauna prietena mea…In concluzie Te Iubesc
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec, Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Ptr. K exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

. Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenii vn sh s` duk, putsini la nevoie apar, s` vezi tuu`, raman doar niste poze aruncate`n serta

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate!

> < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

• De fieCare DaTa CanD mi.a fOsTh maI Greu.IntOthdeauNa Langa mIne a fOsTh Mereu.De fieCare DaTha CanD Am SuferiTh. NumaI Ea Si Dumnezeu M.au InGrijiTh!

DaCa aSh puTea. I.aSh Da ParThe Din Mine. Vreau s.O vaD ZambinD. UrLanD De feriCire!.

sulioala mea...Va fi Bn.si Vei vedea... KAND de FERiCire vei uRla!; x; x

in seara in care luna este plina pe cer sa stii ca undeva pe ea se afla ochii mei; desi nu-s langa tine eu te vad si te veghez asa cum pot te apar de rau si te invat de bine sti surioara mea si tie iti increditez viata mea

. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii 2 am facuut un legamant Cat voom trai pe pamanth Nimenii sa NU ne desparthaa Nikiodataa`niciodata:X

la bine si la greu mi.ai fost aproape mereu.o lacrima mi.ai luath si un zamberh mi.ai dat...nu te voi uita.friend 4 ever

Ea mi.e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a.nceput

SoRa mea SoReLa mea.cE-i aL me0 e sH aL tAu.azi ai u mAiNe aM eu.iMpaRtiM bine Sh gReu.SoRa mea y0 iti zic tiE.Eu tsiN k0nTu de fRaTie...K bAietii sT 1o0o

gata...numai am la ce sa ma gandesc...te vreau pe tine. ca sora.fink numai uh mi-ai fost alaturi la greu si al bine.numai u miai sters lacrima care curgea

Si-amintesti cand eram mai mici si ne-am jurat ca impreuna vom avea tot ce-am visat; x

Ce s.ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n.ar fi ea. Te adOr [ ]...

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine; x; X

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat…; xM-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>; D

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Si asculta melodia Adda - Prietenie Adevarata
ii poti folosi versurile.

* Nu ma judeca pentru ca tu nu poti fii ca mine!
* A friend in need is a friend indeed!
* Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!
* Rudele ti le da Dumnezeu, prietenii ai dreptul sa-i alegi! Am ales ce-am vrut!
* Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine!
* Radeam ca un ciob de-o oala sparta pana sa apara tigaia!
* Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!
* Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri!
* Nu judeca un om dupa greseli, ci dupa prietenii!
* Arata-mi cu cine te-mprietenesti ca sa iti spun cine esti!
* Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!
* Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!
* Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
* Prietenii ti alegi, asa ca nu te grabi!
* Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie!
* Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!
Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
*Prietenia este un suflet in doua trupuri. []
*O prietenie trece si prin foc!
*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.
*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

7 răspunsuri:
| *~naty~* a răspuns:

Chiar daca el nu o sa te mai sune sa iti zica 'noapte buna' si nici pe strada 'Buna!', am o sora care ma suna, sa-mi spuna ' Fata, esti de 100 de ori mai buna!:*'

Nu am bani,o am doar pe ea,care ma suna sa-mi spuna ' Ai grija de tine tipo,te pup, noapte buna'!

Ai curajul sa spui 'da', ai cuajul sa spui 'nu'.Si-n situatii dificile, ai curajul sa fii TU! Te iubesc! :
Cu tine la bine,
Cu tine la greu,
Cu tine alaturi mereu
TE uibesc sis :X

A sister is a little bit of childhood that can never be lost. ~Marion C. Garretty

Is solace anywhere more comforting than in the arms of a sister. ~Alice Walker

Big sisters are the crab grass in the lawn of life. ~Charles M. Schulz

If you don't understand how a woman could both love her sister dearly and want to wring her neck at the same time, then you were probably an only child. ~Linda Sunshine

You can kid the world. But not your sister. ~Charlotte Gray

I would like more sisters, that the taking out of one, might not leave such stillness. ~Emily Dickinson

Help one another, is part of the religion of sisterhood. ~Louisa May Alcott

Sisters never quite forgive each other for what happened when they were five. ~Pam Brown

In thee my soul shall own combined the sister and the friend. ~Catherine Killigrew

Brothers and sisters are as close as hands and feet. ~Vietnamese Proverb

A sister can be seen as someone who is both ourselves and very much not ourselves - a special cand of double. ~Toni Morrison

Children of the same family, the same blood, with the same first associations and habits, have some means of enjoyment in their power, which no subsequent connections can supply... ~Jane Austen, Mansfield Park, 1814

What's the good of news if you haven't a sister to share it? ~Jenny DeVries

Sisters is probably the most competitive relationship within the family, but once the sisters are grown, it becomes the strongest relationship. ~Margaret Mead

Bless you, my darling, and remember you are always in the heart - oh tucked so close there is no chance of escape - of your sister. ~Katherine Mansfield

A sister smiles when one tells one's stories - for she knows where the decoration has been added. ~Chris Montaigne

More than Santa Claus, your sister knows when you've been bad and good. ~Linda Sunshine

If sisters were free to express how they really feel, parents would hear this: "Give me all the attention and all the toys and send Rebecca to live with Grandma." ~Linda Sunshine

My sister taught me everything I really need to know, and she was only in sixth grade at the time. ~Linda Sunshine

I, who have no sisters or brothers, look with some degree of innocent envy on those who may be said to be born to friends. ~James Boswell

How do people make it through life without a sister? ~Sara Corpening

If your sister is in a tearing hurry to go out and cannot catch your eye, she's wearing your best sweater. ~Pam Brown

Sisters are different flowers from the same garden. ~Author Unknown

There can be no situation in life in which the conversation of my dear sister will not administer some comfort to me. ~Mary Montagu

I know my older sister loves me because she gives me all her old clothes and has to go out and buy new ones. ~Author unknown, attributed to a 4-year-old named Lauren

In the cookies of life, sisters are the chocolate chips. ~Author Unknown

When sisters stand shoulder to shoulder, who stands a chance against us? ~Pam Brown

The mildest, drowsiest sister has been known to turn tiger if her sibling is in trouble. ~Clara Ortega

A sister is a forever friend. ~Author Unknown

I know some sisters who only see each other on Mother's Day and some who will never speak again. But most are like my sister and me... linked by volatile love, best friends who make other best friends ever so slightly less best. ~Patricia Volk

Sisterly love is, of all sentiments, the most abstract. Nature does not grant it any functions. ~Ugo Betti

Sisters function as safety nets in a chaotic world simply by being there for each other. ~Carol Saline

Sweet is the voice of a sister in the season of sorrow. ~Benjamin Disraeli

When mom and dad don't understand, a sister always will. ~Author Unknown

Elder sisters never can do younger ones justice! ~Charlotte M. Yonge

A sister is a gift to the heart, a friend to the spirit, a golden thread to the meaning of life. ~Isadora James

To the outside world we all grow old. But not to brothers and sisters. We know each other as we always were. We know each other's hearts. We share private family jokes. We remember family feuds and secrets, family griefs and joys. We live outside the touch of time. ~Clara Ortega

The best thing about having a sister was that I always had a friend. ~Cali Rae Turner

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Cernat_Ana_Maria_2000 a răspuns:

Cand e sora langa sora, moare o dusmanca pe ora.

| Bodo_Bogdan_1988_sDcB a răspuns:

Am făcut o poza cu ele şi vreau un status