| Nicaleta a întrebat:

Vreau un status fain + funda.

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

1.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
2.Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi.
3.Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
4.Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine.
5.M-ai "omorat" de-atatea ori ce as putea sa iti doresc decat sa mori! sau iti propun acum un truc: raman eu om si tu un porc.
5. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.
6.Fac colectie de amintiri nefericite.
7.In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.
8.Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
9.E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
10.Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
11.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
12.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
13.Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine
14.Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat…
15.E clipa ce inevitabil m-a ajuns… pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans
16. Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer. Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc…
17.De ce doar unii suntem contaminati cu singuratate? De ce cand iti scriu mintea mi se umple de ganduri si idei care nu pot fi impartasite
18.Sunt satul sa strang sperante!
19. Din toate amintirile ramase, au ramas doar vorbe mincinoase!
20.Multumesc celor care au aruncat cu pietre in mine, cu ajutorul lor mi-am construit castelul
privesc in noapte a ta fotografie.in noptile ce'mi sunt pustii.iar intunericul mi-aduce un gand de dor in orele tarzii"
♥ Voi fi aceeasi fata. Cu acelasi zambet ironic pe buze. Care ascunde muuuulte ♥
Spune-i stop cand te streseaza', spune-i ca' exagereaza'. Nu intelege? Abereaza'? Spune-i "PA" si se calmeaza';
Paharele sus. Sampania sa curga. Respect pentru fetele care i`au facut pe fraieri sa Planga.[multumesc pentru ca imi sunt alaturi, prea taree ziua "Si ziceai ca NU am tupeu"]"
Poti sa apartii oricui, nu e treaba Mea. Da chiar si asa sa simti ca este altceva Ca nu sunt eU si ca ai vrEa sa fie asa.[zambesc :o ]"
[:X] ptR. ca sunt copil." sh` am o Lume de vis." iaR simpla mea atingere=p~.` ii dUce`n paradis.
E0o asa sunt, asa v0oi ramane. Daca` m placi e bine, daca` nu 0bisnuieste`te`! Asta sunt`! Sh in pielea mea m simt cel mai bine`; x.Asta sunt`! Nu c0menta`uita`te la tine`!"
. poti`sa ma iubesti`sau sa ma urasti`. Si euh`pot`aLege`categ0ria`din care
faci parte`: Baieti`dragutsi`. sau. fraieri`pr0sti`! :X :]]
Invata cum`sa ma pastrezi`.te doare`. prea tarziu`sa-ti ceri`iertare` si stiu`regreti`. si `sjtiu ca doare`! [`da`mi`putere din n0u.sa iubesc.] am nevoie`d tine`mai mult`ca 0rikaNd`!"
Ne leaga`zambete`.si`lacrimi`.Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini`!
Pentru` mineh ai murit`. Nu mai existi`de azi`!` Traiesti doar in amintirile`ce mi-au ramash`. Stiu ca`tsi pare`rau. Ce ai facut`. Dar eu te-am iertat de`cate ori am pututh`!
Puate ca asa`a fost sa fie`. tuateh`au un inceput si un sfarsit`. dar cu tuateh`astea`te iubesc`. nu pot askunde`asta`. iar tuh`ridika`capu sus`! te iubesc ca l`nceput`! :]"
V0oi fi mereu langa tine sh am s te sustsin. Am s fiu langa tine in prblemele care vn
iti aminTestidemuLT cum ne uiTam. Cum TimpuL Trecea Si nOi nu
obserVam. Si cauTam ceVa ce nu stiam. iti aminTesti`? ToT aiCi eram :]."
privesc in noapte a ta fotografie.in noptile ce'mi sunt pustii.iar intunericul mi-aduce un gand de dor in orele tarzii"
Vreau sa stie lumea : In mii de culori desenez viata mea. Doar tu esti un superstar.Inima mea ti-o dau in dar Cand imi zambesti imi daruiesti iubire "
"Visele`se îneaca în mare. Orice`speranta în valuri dispare`! Azi te doare`. maine dispare`! "
«As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele…»"
Toti imi spun " Nu mai plange, nu renunta, Totul va fi bine ", Las capul in pamant si le spun " Nu.i pasa de mine ".
ll detesta pentru fiecare moment trist cand el parca zambea,cand ea credea ca lui ii pasa,pe el parca-l stresa
Stay with me now... love me forever
N-au ramas decat poze pe care le-am pierdut,odata cu gandul ca o data te-am avut.
Privesc de departe, uneori nu inteleg, ochii sufletului tau imi spun multe, ce s-aleg?
Mi-e frica de ce s-a intamplat, probabil nu trebuia s- o fac!
Nici frunzele nu mai sunt colorate ca odinioara, totu-i gri, alb, negru.
Te-as astepta in lume oriunde pe orice peron
e exact ca o carte, amintirile-s cuvinte, capitole peste capitole imi trec acum prin minte
Credeam ca am uitat de toate, Dar nu se poate Astea's vise colorate
De ce a plecat si ti-a lasat atatea amintiri?
Tu erai langa noi, tu aveai grija de noi, tu ne aduceai zambetu pe fata, tu imi dadeai mana cand eu eram jos, tu ai fost totul si o sa fii dar stiu, ca acolo unde esti ne pazesti si ne iubesti! Miss ioou.
Aroma zilelor de dimineata si'un cantec despre noi la radiO.
Mi-ai spus ca ramai doar a mea, A mea ramane doar durerea
Şi iată că, "mai târziu" devenea "prea târziu".
Esti un inger pierdut de lumea ta Esti fara aripi plangi... si nu-l mai poti uita Nu mai poti spera Sa mai poti zbura.
Ce'i frumos dureazã mult prea putin.sti cã uneori clipele dulci se prefac in venin.
Cateodata plangi razand. Stai mergand. Crezi visand. Te sufoci respirand. Urasti iubind. Pleci venind. Te pierzi gandind. Si mori traind!
Ce sa fac daca te iubesc? Ce sa fac daca nu stiu sa distrug zidul asta de ura care ne desparte? De ce nu poate sa fie bine? De ce nu e suficienta iubirea?
Nu o sa uit nici acum momentul. Cand ai intors privirea si ti-a pierit zambetul
Am ramas cu mine si o singura amintire.
Si ma stresam cand erau mereu langa mine. Si ma tot intrebam ce nu le convine. Si uneori Vroiam sa ma pierd in multime.