| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Xplicati folosirea cratimei in contextul sal-l"laughing fundabig grin

Răspuns Câştigător
| EuEduard a răspuns:

Cratima apare deoarece inlocuieste vocala "i" si ajuta la rostirea impreuna...
Please funda

5 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Cratima desparte 2 parti de vb diferite, verbul si pronumele

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Cratima este semn de punctuaţie iar in structura''să-l'' ea inlocuieşte absenţa unei vocale ''i''!
Funda te rog?

| XxDeeDeexX a răspuns:

Jessus...laughing) cratima inlocuieste cuv``il``...adiksi vezi e acelasi lucruwinkingtongue fundita?

| XxDeeDeexX a răspuns:

Cratima inlocuieste cuvantul,, il,, adica,, sa il,, si ``sa-l`` e acelasi lucruwinkingfundita?

| MissPurple a răspuns:

Inlocuie vocala "i" pentru a se incadra si in masura silabei