| countingstars a întrebat:

1. Buna! Am nevoie de niste bani si nu stiu de unde sa-i scot si cum sa-i fac. Am 15 ani si nu sunt genul care sa iasa in parc si sa vanda limonada si nici nu am ce sa vand din casa. As incerca sa pun videoclipuri pe YouTube, dar mi se pare prea mult de munca si cred ca-ti trebuie si ceva talent. Si in afara de parinti/bunici/rude/prieteni sau babysitting/spalat vase la vecini. Iau bursa, dar e doar 100 lei pe luna si inca nu au inceput sa ne-o dea. Eventual niste aplicatii pe telefon, am auzit ca exista ceva legat de convorbiri si mesaje. Stiu ca am exclus cam multe, dar ce alte idei mai aveti? Funda pentru cele mai multe idei bune!winking

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Incearca o slujba de vara. Intereseaza-te pe la parintii tai, poate au ceva cunostinte unde sa te angajeze si cum sunt si prieteni iti da si mai multi bani pe luna. Poti sa mai faci bani de ziua ta. In legatura cu domeniul IT acum. Video-uri pe Youtube, e foarte FOARTE greu sa cresti, crede-ma. Daca nu faci gaming ( adica jocuri ) nu scoti nici un ban. Eu am 10.000 de subscriberi si crede-ma ca mai mult de 14 dolari nu am scos. Mai ales in Romania, unde e mult mai greu decat in strainatate. Cat despre aplicatii, la fel, e greu sa le faci deoarece necesita mult timp si rabdare, trebuie sa inveti sa scriptezi in Java si C++, comenzi pe care nu cred ca vrei sa stai ore si nopti la rand sa le inveti. Mai ales ca vor aparea si buguri si nu mai stii cum sa scapi de ele. Te inteleg, si eu am 16 ani si nu am cum sa fac bani deoarece nu sunt genul sa umblu pe strada de nebun cu limonada sau pliantele in mana. Momentan singurii sponsori sunt parinti laughing Poti incerca sa practici un sport care iti place si sa faci performanta. Eu mai scot bani de pe pariurile sportive pentru ca acolo e cam imposibil sa nu castigi nimic laughing. Alte idei chiar nu am, sper ca te-am lamurit oricum cu alea, e foarte greu. Funda? ^^

3 răspunsuri:
| Alexa1995 a răspuns:

Bună! Eu sunt o youtuberiță și caut încă o persoană pentru videoclip-uri. Nu ai nevoie de talent pentru a fi tu însuți! Dacă ești interesată, discutăm prin mesaje pe privat.

| AndreiVBratu a răspuns:

Salut. Eu sunt Andrei si am tot 15. Eu in vara asta voi lucra la un kiosk pe post de ajutor. Voi fii platit lunar. Dar eu locuiesc in Cipru unde totu e mult mult mai bine platit. Ai putea sa incerci si tu o slujba de vara. Dar tu nu ai alocatie saptamanala sau lunara?

| countingstars explică (pentru AndreiVBratu):

Ba da, dar e doar 40 lei pe luna.