| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva prin UK la izolații exterioare, ce părere aveți merita sa pleci ca salahor, pentru început undeva la 70 de lire pe zi?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Net sau brut?
Ai oase tari?
Câte ore pe zi, 8 sau 12?

| Nimeni10 a răspuns (pentru sadrian46):

Depinde câte zile muncești, dacă ploua stai pe camera, chirie nu plătesc doar mâncarea.
Sunt firav, dar nu prea am alte alternative

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Nimeni10):

Dacă ai grijă de tine, o să reziști.
În primele zile să fii atent, căc atunci se adaptează organismul la noul regim de efort, să nu faci întindere musculară. Am avut și eu în viață câteva zile din acestea, o dată la descărcat vagoane de lemne, iar altă dată la încărcat lăzi de mere de 35 kg în camioane. Am mai tăiat lemne, brazi în pădure alpină la 16 ani, am lucrat la mare 6 luni pe o barcă de 400 kg, care seara trebuia trasă pe uscat.
Îți urez succes.