| anonim_4396 a întrebat:

oare merita sa pleci Scoția la munca pe șantier ca salahor ca nu stiu meserie, 1400 de lire, as pleca dar mie cam frica fiindcă nu prea sunt călit sau învățat cu greul, aici in România nu găsesc un loc de munca pur si simplu m-am saturat sa depind de alții.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Orce ban merita efortul si oricum faci mai mult acolo ca aici...
Acuma depinde calculeaza cu cine mergi, unde o sa stai si daca iti este sigur locul de munca si tot restul sa nu ai probleme sa dormi prin boscheti sa te fraiereasca si sa ramai singur pe acolo sa nu te poti intoarce acasa

| Nimeni10 a răspuns (pentru Freya1):

Ma duc la cineva sigur, la un unchi de al meu, problema e ca nu stau in condiții bune 12 inși într-o casă

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Nimeni10):

Suporți pana te pui pe picioare. Dacă nu esti invatat cu greul, salahor -> program minim 10 ore de șantier = rupt. Încearcă in alte domenii, nu cred ca e o idee buna șantierul in conditiile in care nu ai anduranta necesară.

| venividivici2017 a răspuns:

Nu se merita.Cu 1400 de lirr pe luna nu o sa pui cine stie ce deoparte.Acum depinde cat o sa platesti la chirie, dar avand in vedere ca o sa fiti 12 ...mamaaa.Cine stie cu cati o sa fii in camera, fara intimitate.Depinde ce mananci, pe mine ma ajunge undeva la 300 de lire pe luna.Dar pentru o astfel de munca, castigi foarte putin.Ai putea pleca, te chinui cateva luni, daca stii engleza, iti cauti alt job si o alta chirie.Tu stii cel mai bine cum o duci in tara si ce iti doresti de la viata.

| Nimeni10 a răspuns (pentru venividivici2017):

100 lire, problema e că dacă plouă stai pe cameră

| venividivici2017 a răspuns (pentru Nimeni10):

Pai si cum pe aici ploua, cateodata, cam 8 zile din 7... tu stii cat o sa mai muncesti.