| RAY a întrebat:

Ai primit vreodată banii dintr-o banca din strainatate?

In cate zile au venit?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Transferul SEPA bine facut (cu BIC si IBAN, cu costuri partajate) se executa in maxim doua zile lucratoare.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Iban

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Da, cu specificarea ca platile facuta dupa o anumita ora (aici e mi se pare 16:00 sau 16:30) se pun ca efectuate in urmatoarea zi lucratoare.

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Da, Grecia, în ziua următoare.

| George192 a răspuns:

Da au venit in 2 zile dar difera in functie de distanta de exemplu acei bani erau din Germania daca ar fi din Anglia poate ca vor ajunge mai greu

| RAY explică (pentru George192):

Sper sa vina, nu inteleg de ce trebuie sa treaca atatea ore, ca doar nu se muta banii fizic pana in Romania

| George192 a răspuns (pentru RAY):

Pai eu am primit bani fizic nu prin contul bancar in cazul acesta cateva minute 30-40