| deepL a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa-mi deschid o "afacere". ce facere as putea face? mersi

Răspuns Câştigător
| videoblog a răspuns:

Nu se poate.

14 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu e deloc devreme. Ce mentalitate comunista aveti! Eu la 16 ani vindeam casete audio si CD-uri pe firma unui tip. Daca vrei poti face afaceri online, depinde ce stii sa faci, ce-ti place etc.

| Parintele a răspuns:

Mai exista programe de afiliere si poti vinde prin intermediul site-ului tau prodiusele altor companii avnd si tu un comision.Iti trebuie timp si vointa.Nu cred ca vrei sa deschizi o firma consultanta sau o fabrica de ciment.hee hee

| csintalan a răspuns:

...prea devreme, mai ales intr-un mediu existent turbulent, d. p. d. v al afacerilor,... iar la 16 ani...

| claudiarebecca a răspuns:

Fata sau baiat? ce stii despre afaceri? iti pot recomanda ceva dar nu ar strica mai multe detalii despre tine. e afacere buna va in intr-un domeniu care iti place. sa o faci cu placere. nu din impulsul de a face bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mai cauti un asociat si faceti o fabrica de facut ciorapi.Asociatul tau poate face calcaiul iar tu fac ''laba''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna lawr136,
Nu stiu care este numele tau adevarat, mi-ar fi facut placere sa-ti spun pe nume...
Daca ai doar 16 ani, legal nu ai cum sa demarezi o afacere de niciun fel... Daca insa doresti sa ai afacerea ta, ai putea sa te asociezi cu o persoana adulta (unul dintre parintii tai sa fie titularul, iar tu sa faci afacerea din "umbra"). Te pot sprijini in acest caz. Scrie-mi la adresa de e-mail: daniela.constantin@gmail.com si am sa te pot ajuta.
Astept mesajul tau.
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da inchiriaza masini si vindele
asta fac eu zgard cristi din oradea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La produs cu tine laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Py ancerca ca si mine sa de duci la o anumite retea de tel mobila sa vb ca patronu si sai faci reclama la acea firma si sa livrezi fluturase si ampreuna ca un prieten sa stabiliti o anumita suma de bani pe care sa o primiti pentru munca depusa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incepi prin vanzarea de droguri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice asa depinde unde stay adica la {bloc sa-u oras} dar mai bine contacteazama, am o idee ff buna cu care am reusit si eu, am doar 18 ani da am facut bani frumosi intr-un an cat sa-mi cumpar jumate dintr-o skoda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impuscate unde ai fost pana acum?

suntem in Romania pustiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce drak i cu num acolo nu stiu.

| NeluFerchi a răspuns:

Orice ai face trebuie sa platesti impozit la STAT