| PinguT a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa ma angajez. Problema e in felul urmator, nu am timpul si energia necesara sa ma duc dupa masa la un loc de munca unde programul este unul fix. As prefera in schimb sa fac ceva precum impartitul pliantelor (Am cautat in orasul meu si nu am gasit), deoarece programul ti-l alegi tu, insa ai un termen limita pentru pana cand sa livrezi. Intrebarea este, ce alte locuri de munca asemanatoare stiti?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai sunt job-uri la call center unde se plateste cu ora. Ar trebui sa gasesti la o cautare pe google macar un job part time in orasul tau.
Lasa prostiile gen Oriflame, te complici prea mult si ar trebui sa ai multi prieteni care sa cumpere constant daca vrei sa iti iasa ceva.

| mastadont a răspuns:

Poți încerca și online dacă știi să faci ceva folositor cum ar fi transcriere, editare video, scriere de conținut etc. Pentru început îți sugerez să încerci pe fiver, sunt taskuri destul de simple acolo și poți face ceva bani de buzunar.

| LalaMara01 a răspuns:

Buna. Poți începe prin a fi consultant Oriflame. In timp ajungi la câstiguri foarte mari și in plus ai și discount-URI la produse de la 23-40% din comanda prietenilor, bani care îți rămân tie. In plus in timp poți ajunge chiar la mii de euro, ai abia 17 ani, intr-un an poți ajunge chiar manager Oriflame.Iti las un link de înscriere in caz ca te hotărăști și putem discuta pentru mult mai multe detalii. https://ro.oriflame.com/......consultant