| George20123 a întrebat:

Am 17 ani, sunt clasa 11.Imi pot face un card bancar pe care sa imi intre alocatia lunar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine un card de debit, dar numai impreuna cu un parinte. Te duci la o unitate a bancii de la care vrei sa obtii cardul, cu cartea de identitate si impreuna cu un parinte.

| RAY a răspuns:

Https://www.parinti.com/......28632.html

Eu am fost la Banca Transilvana - zona Far-si doar am completat si semnat un contract si am dus copii dupa certificatul de nastere al copilului, de casatorie al parintilor si buletinul meu. Atat. De restul s-au ocupat ei, si mi-au trimis cardul si plicul cu pin-ul. Nu m-a costat nimic, nici macar cardul (curios! prostit )

| FlorentinaSandu a răspuns:

Sigur ca îți poți face un card, tot ce trebuie sa faci este sa te duci la o banca( îți alegi tu care nu are asta o importantă deoarece toate îți fac un card pe loc) sa ai la tine buletinul si cam atât. Mult succes.