| Norocosu a întrebat:

Am 3000 de lei si as vrea sa fac mai multi din ei(sunt baiat si sunt de la sat) aveti idei cu ce sa fac mai multi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumperi un incubator electric si oua de rpin sat de la femeei, dar stiu ele de care, cele "cu banut" ca sa le pui la incubator sa faci pui.
In cateva saptamani ies puii pe care ii cesti si-i ingijesti pana se face de 1-2 luni si-i vinzi, iesind in profit.
In perioada cand primul rand de pui ies din clocitoare (incubator), pui alt rand de oua la clocitoare si uite asa se tot inmuletsc puii si afacerea aduce profit.
Trebuie ca dimineata si seara sa intorci ouale in incubator si puii sa-i hranesti., adica munca de 1 ora pe zi.

| salieri84 a răspuns:

Ia-ti o baniță. Ii pui pe toți acolo, o scuturi bine și incepe apoi sa-i numeri. Numără banii cu voce tare și din cand in cand mai plusează din burtă. La sfarsit vei fi uluit, cum au reușit să se multiplice. Repetă procedura, până devii milionar. Mult succes!