| aXy99 a întrebat:

Am aparut acum cateva saptamani un chestionar ca un fel de reclama pe Facebook, dar pentru ca mi-a placut subiectul, l-am completat, site-ul parea serios, m-a intrebat la final daca nu vreau sa castig bani din chestia asta. Mi-am dat e-mail-ul, dar nu am primit niciun feedback. Nu mai stiu site-ul, dar am mai gasit ceva de genul asta: mobrog, pare serios, aveti idee daca asa este si daca sunt cateva chestionare de completat, nu unul pe luna?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Mobrog e ok. Da-mi mesaj cu emailul tau si-ti trimit invitatii pe unele site-uri daca vrei sa stai sa completezi surveye; chestii "pe bune", nu "fake-uri", care chiar platesc. Ideea e ca in functie de profil, de cate surveye primesti, poti castiga 5$ intr-o zi, sau intr-o luna, sau chiar intr-un an. O medie la Mobrog pana acum e de 10-15 euro pe an, cel putin, pe contul meu.

| aXy99 explică (pentru CM7YRE):

Daca era 10-15 euro pe luna, i-as fi dat o sansa, dar asa... laughing

| CM7YRE a răspuns (pentru aXy99):

Cum am zis, in functie de survey. N-am prins (nu ca nu exista); maximul de bani per medium, daca prinzi survey-uri fara refferali, pe un singur site, ar fi de50-100 euro pe an. Mai mult nu am vazut pe nicaieri. Asta, desigur, fara refferali si sa prinzi survey la cateva zile. E doar o medie ponderata, nu ceva garantat.

5 răspunsuri:
| aXy99 explică:

Mereu am fost sceptic cu banii facuti usor pe internet, de aceea cer o parere.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Inselatorie, dar prea multe nu au ce sa faca cu e-mailul tau. Eventual trimitand virusi prin care sa-l sparga.
baga-ti un ad-blocker pentru reclame.