| Drifterx500 a întrebat:

Am cardul Nala si mi-am facut cont, cum pot face asociere? Adica cardul cu contul online ca sa primesc reducere si acumulare puncte...sunt un pic confuz...va rog sa-mi explicati mai clar

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Din cate inteleg, pe cardul Nala (pe care il primesti in calitate de membru), se aduna puncte, nu bani dintr-un cont bancar.
Cu alte cuvinte, faci cumparaturi cu bani reali din magazinele Nala, iar pe card se pun punctele de reducere (bonus pentru faptul ca ai cumparat de la ei). La urmatoarea sedinta de cumparaturi, iei cardul Nala cu tine in magazin, pentru a folosi punctele ca reducere de pret.
Se pare ca vorbim de un card de fidelitate. happy

"Vei primi 1 punct pentru fiecare 1 leu cheltuit (de exemplu la un bon valoric de 100 lei vei primi 100 puncte, echivalent a 10 lei discount, ce vor putea fi folosite la următoarea achiziție). Pentru următoarea cumpărare va trebui să ai cardul NALA la tine pentru a putea folosi punctele acumulate, din cumpărăturile tale primind reducere în valoare de 10 lei din exemplul de mai sus."