| Chocolate a întrebat:

Am comandat ceva de pe internet din greseala!
Cum imi pot retrage comanda?
am comandat un singur produs fara intentie si la profil acolo vad: nr comenzi: 2.
ce se intampla aici?!?!?
cum imi retrag comanda?crying
am trimis e-mail la firma, credeti ca baga aia in seama emailul?

8 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Inainte de expedia, firmele (serioase) prin telefon sau mail, cer reconfirmarea comenzii asa ca... trebuie sa ai rabdare. Daca firma trimite fara aceasta reconfirmare e treaba lor, nu ridici coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
sigur ca sunt interesati sa citeasca mailul
daca nu ai nici un raspuns, trimite din nou si din nou
sa le explici greseala din comanda
sau cum a scris cineva in alt mesaj: suna-i
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
eu am comandat mai multe produse
m-au sunat de la firma sa spuna ca nu au toate produsele SI ATUNCI am anulat EU intreaga comanda prin telefon
dupa aceea am scris si un mail, referindu-ma la convorbirea telefonica si ca le confirm anularea intregii comenzi
s-a rezolvat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
trebuie sa-i contactezi prin telefon si mail
sa nu-ti trimita degeaba coletul (prin Posta)
daca ar fi sa ai tu o firma pe Internet,
nu ti-ar place sa te lase clientii fara informatii
cand anuleaza ceva, deci CONCLUZIA :-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nul iei de la posta si gata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu trebuie să intri tot acolo si să îti ceri scuze

| raducu a răspuns:

Suni la numarul de la Contacte, de pe site'ul lor, si le explici.

| Alexandra_7361 a răspuns:

Cand vine la posta, nu te duci sa ridici coletul. Posta o sa il trimita inapoi.