| maimutza118932 a întrebat:

Am cont pe PayPal si doresc sa transfer banii de pe PayPal in ocuntul meu bancar.

Am aflat cum sa ii trasnmit dar imi ce rinformatiile contului bancar si un "Rounting Numer"

Daca ma poate ajuta cineva, dau funda.

Răspuns Câştigător
| insatiable a răspuns:

Parerea mea : e mult mai usor sa transferi banii direct pe cardul visa. sincer nu am mai folosit paypal de cca 6 luni. si sunt sigur ca acum 6 luni nu iti dadeau voie sa scoti banii direct in banca. routing number si checking number se refera la conturile bancare din US. e vb de nr de cont. si alt numar care e pe filele de c.e.c de exemplu.
deci pe Romania. paypal nu ofera withdraw direct in banca.
in schimb daca ai un visa. tragi banii pe visa pentru un comision de 2 euro. iti ajung pe card/ care evident e anexat la un cont curent. deci iti ajung in banca.