| Anthos a întrebat:

Am cumparat anul asta un apartament cu 2 camere, decomandat, ultracentral, la pretul de 58.000 euro. Apartamentul e locuibil dar trebuie finisat in totalitate. Nu sunt multumit de el pentru ca e foarte galagios, fiind la bulevard, orientat pe colt, deci zgomotul se aude in toate camerele. Un alt minus este ca nu are geam la baie. Ce parere aveti? A meritat? Ar fi o idee buna sa il vand? Mentionez ca am luat si credit ipotecar 30000 euro pentru el.

5 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

Vezi dacă merită să mai bagi vreo 10.000 de euro să îl renovezi total.

| Anthos explică (pentru anonim3248):

Aaprtamentul este intr-un oras relativ dezvoltat. Cu 60 mii nu am gasit ultracentral si renovat. La 70 mii as gasi, cat ar fi si acesta dupa renovare. Ideea e ca nu stiu daca sa il vand acum, sau sa mai astept. Mi se pare ca preturile cam incep sa scada, fata de cum ma asteptam cand l-am cumparat( credeam ca vor mai creste)

| anonim3248 a răspuns (pentru Anthos):

Uită-te foarte bine cum evoluează prețurile până în toamnă.

| Anthos explică (pentru anonim3248):

Multumesc pentru parere!

| Simpatic a răspuns (pentru anonim3248):

Si cand te gandesti ca Bucurestiul este un rahat de "oras" poluat si supra-populat, ma intreb de ce au preturile pe care le au la imobiliare laughing
Si eu stau intr-o zona de centru si e mult mai ok in orasul meu decat in multe zone bune ale Bucurestiului.
Doar din punctul meu de vedere nu se justifica preturile din zonele bune ale Bucurestiului, dar asa e cam in toate capitalelel Europei, preturi mari de nu te apropii in centru.
In fine