| Andreea0612 a întrebat:

Am de facut proiectul unei firme de design si am de raspuns la niste intrebari. Ma puteti ajuta?
Trebuie sa scriu: ce resurse are firma, ce avantaje are firma fata de alte firme concurente si ce este mai bine realizat in activitatea firmel proprii fata de firmele concurente.

1 răspuns:
| Standalonecomplex a răspuns:

1.Resursele unei firme sunt financiare, umane, tehnologice, materiale etc. cauta pe net cateva ceva despre astea si aplicale pe firma ta.

2. Avantaje, aici poti sa vorbesti despre pret, calitate referitor la produs si la pozitia, localizarea firmei, daca o piata de aprovizionare pentru materiale, produse la indemana, si piata de desfacere este importanta.
Tot ce am scris la doi dupa ce le identifici, trebuie sa le compari cu o firma concurenta de pe piata sau cu o firma fictiva.

3.Ce este realizat mai bine la tine fata de ceilalti, pai un management al resurselor mai eficient obtinut prin pozitionare, parteneri si calitate oferita clientilor