| CARMENCITA a întrebat:

Am gasit pe net ca se dau bani pentru a face o afacere celor pana in 35de ani. Unde se depune dosarul si ce trebuie sa contina? E vorba de fonduri europene nerambursabile sau sunt de la stat? Ca am citit pe net ca fonduri europene nerambursabile se dau pentru cei din zone rurale.Asa este? Unde se depune dosarul si ce trebuie sa contina? Nu vreau link cu vreo firma. O cunostinta vrea sa faca o afacere, are ideea, vrea sa munceasca, sa faca locuri de munca, vrea totul legal, dar nu are bani.Credit nu poate face pentru ca unii care au firme nu declara tot salariul si orele lucrate.

2 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

O mega afacere poţi şi aici http://www.blogarismeromanesti.blogspot.com/2012/03/piata-digitala.html pe BANI ADEVĂRAŢI, fără nicio discriminare de rasă, vârstă sau etnie!

| Dana211 a răspuns:

Pentru a accesa fondurile respective trebuie sa ai ceva de inceput nu doar ideea (de exemplu vrei sa iti faci firma de vaci trebuie sa ai macar o vaca), dupa care iti trebuie un proiect si multe acte. Cel mai bine te pot informa cei de la directia agricola din judetul in care locuiesti. O sa iti explice si ce documente sunt necesare etc