Întrebare recomandată | Mayy a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Am un card de debit de la BT si trebuie sa imi transfere cineva bani pe el, se poate?
Si ca sa imi poata transfera e de ajuns sa ii dau numarul cardului sau de ce e nevoie?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Trebuie sa-i dai IBAN'ul, adresa bancii si datele tale.

| CrazyTeenager a răspuns:

Da, e indeajuns sa specifici numele cardului si titularul.

| mixxjim a răspuns:

Iti poate transfera oricine bani pe card, trebuie sa-i dai codul IBAN, ala lung de 24 de cifre care incepe cu RO apoi 2 cifre apoi BT etc, ala ii trebuie si daca iti depune bani in banca, si daca face un transfer cu homebank.

| Vix999 a răspuns:

De obicei se cere numarul de cont si se verifica si cu numele proprietarului de card. Eu cand am transferat cuiva am avut numele titularuilui si CNP-ul.dar asta pentru ca imi era apropiata persoana.
Da-i numarul de cont cel mai bine si numele tau.