| Biancaaaaaaaa a întrebat:

De ce e nevoie sa poata cineva sa-mi transfere bani din afara tarii? P.S. nu am card bancar...

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu îți trebuie card bancar, ci doar să ai buletin. Poți să ridici banii de la orice bancă care lucrează cu servicii de astfel de transferuri (money gram, transfer rapid, western union, etc.; chiar și prin Smith&Smith). Deci la orice bancă (BCR, BRD, bancă românească, banca Transilvania, etc.).
Oricum, cel care îți pune banii trebuie să îți dea un cod format din cifre, și de asemenea îți va spune și de unde vei putea ridica banii, și prin ce serviciu i-a trimis. De asemenea va putea să îi ridice numai acela pe al cărui nume au fost trimiși (destinați).
Prin orice serviciu vor fi puși, banii vor putea fi ridicați în 10-15 minute. Cel care îi va ridica, poate să îi ridice în valuta străină sau poate să îi schimbe in lei.

| Biancaaaaaaaa explică (pentru anonimg):

Si trebuie să mi stie si adresa?

| anonimg a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Cel care iti va trimite banii trebuie sa iti stie numele, prenumele si localitatea. Atat. Iar el iti va da codul de transfer, cod fara de care nu vei putea ridica banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face un cont bancar in 10 minute la orice banca, apoi iti poate transfera bani si ii ridici cu buletinul de la banca

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Western union este unul din mijloace, iti trebuie doar buletinul si o parola data de cel care iti trimite banii. Mai sunt si : moneygram si TransferGo. Cu respect