| anonim_4396 a întrebat:

Am o bijuterie din aur și pietre semiprețioase, as vrea sa îmi iau altceva în locul ei. Cum ar fi mai avantajos, sa o duc la amanet sau sa o dau la schimb pentru alta bijuterie? Nu ma pricep și nu știu cum ar fi mai bine. Ma gândesc ca oricum pietrele vor fi scoase și nu mi se vor calcula.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar sa o vinzi pe un pret bun.

| Catrice a răspuns:

Vinzi pe net.

| Vântulalb a răspuns:

Asa este, pietrele nu se iau.
Dar cum se sugereaza mai sus, incearca sa o vinzi cuiva ca bijuterie si cu banii incasati iti cumperi altceva.