| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate, de ce nu face McDonald's livrari la domiciliu? De mancare, desigur, asa cum sunt cele de pizza. Cred ca s-ar amplifica mult succesul lor, gurmanzi sunt multi, iar timpul liber e putin pentru prea multi oameni, astfel incat nu stiu cati s-ar mai obosi sa faca un drum.

27 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

Cica se fac, prin centru
http://metropotam.ro/......887417810/

eu stau langa mc, ce bine ma simt :))

| anonim_4396 explică (pentru Digital112):

Si eu stau pe langa Mc. Am 200 kile. big grin

| Digital112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mananc de cand ma stiu la mc si si am 67 kg si 1, 78 m

| anonim_4396 explică (pentru Digital112):

Eu nici atat. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Digital112):

Ahaha, tare, nu stiam, mersi! laughing Aproape, dar nu in zona mea, din pacate.

| Digital112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam ca nu e in zona ta, doar ma bagam in seama laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Probabil au ajuns la concluzia ca n-ar putea satisface toate comenzile fiindca ar fi prea multe. In alta ordine de idei, eu de exemplu nu mananc la MC si nu fiindca tin dieta lu peste ci din simplu motiv ca mancarea lor este oribila. Prefer oricand KFC in loc de MC.

| suffarstar a răspuns:

Chiar mu stiu de ce. Probabil fiindca mancarea e foarte ieftina 2-3 $ si au calculat ei ca nu se merita.
Personal mai bine mananc iarba cruda decat sa inghit asa ceva, e o insulta la adresa naturii.

| anonim_4396 explică (pentru suffarstar):

Stiu si eu ce mancare nasoala e Mc, dar sunt dependenta intr-un fel, desi nu mananc decat de cateva ori pe luna, poti numara pe degete. E ieftina, doar ca depinde si cat iti comanzi, cine mai cheama livrarea pentru doar un dublu cheese (8-9 lei, cat spui tu costa)?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Gass93sv):

Da, stiu, acelasi lucru se poate spune si despe carnea din comert si maturizarea precoce fizica sau adictia fata de sex... nu placerea, ci adictia...
In fine, nu mai conteaza, mi-ai ruinat postarea cand eu am pus o intrebare care nu are de a face cu mancarea, ci cu strategii economice, anteprenoriat, doar atat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Gass93sv):

Lol, te crezi pe facebook? Nu am cum sa sterg niciun raspuns de pe TPU decat daca l-am scris doar eu.
Si da, ok, in sfarsit ai raspuns la obiect, a fost greu?

| Lαrisα a răspuns:

Mancarea e foarte ieftina si ar costa mai mult transportul. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Agoraphobia a răspuns:

Asta chiar ar fi o idee buna.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Gass93sv):

Cara-te, esti departe de subiectul intrebarii rau de tot. nu am intrebat nimic de mancare, chit ca ti se aduce acasa sau te duci tu si iti iei din restaurant, e aceeasi mancare, aceeasi calitate.
Cred ca o sa imi intelegi raspunsul asa cum iti inteleg eu mesajul cu granatica asta de... groapa. Nu, nu balta.

| anonim_4396 explică (pentru Agoraphobia):

Oh, ce nume ai. :C

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Gass93sv):

Hooo, gata cu romanele. E alegerea noastra personala, nu mai jigni atata de parca ti-am trimite cate un hamburger in posta zilnic. Cred ca toti astia cu net am auzit de pericol. Cat despre cat cantaresc, am cu 16 kilograme in minus fata de inaltime, deci nu vorbim de obezitate. Intrebarea mea a fost postata la afaceri si financiar, nu la ceva care sa implice mancarea, eu vorbesc aici mai mult despre ceva economic...