| wowmentol2 a întrebat:

Am o mica afacere si as vrea sa o promovez, să-mi crească vânzările in online. Ma gandeam sa fac un parteneriat cu cei de la eMAG. Ce parere aveti despre eMAG marketplace? Ce comisioane au?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca emagul se baga, ei au dealerii lor de la care se aprovizioneaza nu asa de oriunde, singura solutie este sa vinzi pe olx, dar ai de asteptat deoarece pe olx se vinde greu, toti vor ieftin, daca ai preturi mari nu vei vinde nimic

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Nu le am eu cu marketingul, dar eu aș încerca cu pagini de Facebook/Instagram. Nu sări la eMAG, pe lângă faptul că nu cred că o să accepte, ar putea cere o sumă foarte mare. ("brand mare")
Afacerile am văzut că încep să meargă bine pe Facebook sau chiar tiktok, depinde acum și la ce categorie de vârstă sau persoane se încadrează produsele tale. Poți plăti anunțuri pe aceste platforme la prețuri decente.

Legat de stoc, dacă vrei să fie livrarea cât mai rapidă, recomand să ai un stoc acolo, cât de mic. Dacă dă cineva comandă, trebuie să aștepți să-ți vină ție și după îi trimiți lui? Data viitoare nu o să mai comande de la tine pe motiv că durează prea mult transportul.

| ZyRRe a răspuns:

P.S: Ai ceva cursuri sau facultate de marketing? Dacă nu, îți recomand să cauți online. Găsești foarte multe gratuie și te ajută foarte mult.

| wowmentol2 explică:

P.S trebuie să-mi fac stoc, sau cand primesc comenzi fac, cat am nevoie?