| Sam5556 a întrebat:

Am primit primul cec de la Youtube si nu stiu la ce banca să-l încasez, am fost la CEC Bank și la BRD la mine în jud Olt și au zis ca ei nu încasează cecuri și ca trebuie să merg la o sucursala cum ar fi în cazul meu în Slatina, și aș vrea să stiu daca voi ati încasat cecuri de la YouTube și unde le-ați încasat și daca ati platit ceva când le-ați încasat

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca la BNR.

| Peridava a răspuns:

Nu am YouTube, nu stiu. Dar daca ti-au spus "la o sucursala", asta inseamna la sucursala judeteana a unei Banci. Deci, mergi in orasul resedinta de judet si vezi ce Banca accepta acel cec.

| Doja a răspuns:

Varianta cealalta e sa-ti faci un cont al tau in valuta respectiva, sa il bagi in dashboard la Youtube si ei iti vireaza automat banii in fiecare luna.