| MoiseMarius1985 a întrebat:

Am primit un cec de Italia si as vrea sa stiu daca se poate încasa in România? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca cec-ul este pe numele tau, da, mergi si depune-l la banca unde ai tu contul bancar.

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Daca are data emiterii scrisa pe el ar fi bine sa-l depui in termen de 5 zile chiar la banca sau sucursala care a emis cecul respectiv in Italia.
Daca nu este depus in termen se poate refuza la plata.Mi s-a intamplat sa am cecuri refuzate depuse in termen la alte banci tot in Italia.
De Romania nici nu are sens sa discutam.