| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un mesaj text pe telefonul mobil care ma anunta ca numarul (seria) mobilului meu a castigat o suma la o promotie Nokia din Regatul Unit. Am sunat la numarul de contact pe care mi l-au scris si au zis sa trimit e-mail. Am trimis si retrimis e-mailuri la adresa pe care mi-au scris-o, mailurile se expediaza, dar nu primesc nici un raspuns inapoi. Stie cineva ce poate fi? Nu stiu cum sa procedez. E adevarat asa ceva, sau poate e o gluma? Va rog, daca cineva s-a confruntat cu asa ceva, spuneti-mi.

Răspuns Câştigător
| ThinkPink_8731 a răspuns:

De obicei acestea sunt farse.sa nu dai date pesonale sau in primul rand sa nu le bagi in seama, e tot ce pot sa iti sugerez. nu iti bate capu cu asta...sunt fase, prin care diferite firme de reclame ca si google advertisments isi castiga banii prin emailuri sau prin apassarea unei reclame de genul google de mai sus. nu le da importanta sau date personale. happy

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Alta data sa-ti pui si tu mintea la contributie.1.de unde aveau aia seria tel.tau? 2.la asemenea mesaje, de la necunoscuti, sa nu raspunzi niciodata.3.ai sa vezi cand o sa-ti vina factura a tel.4.escrocherii din astea sunt cu duiumul.din pacate, si fraieri care ''pun botul''.

| bulin a răspuns:

Eu cred ca este o gluma proasta.

| Raducu1 a răspuns:

Asta e o teapa mare ca toate celelate tepi pe care smecherii astia le trimit pe alte telefoane ca sa-ti ia banii! Eu iti spun ca e o teapa mare!