| mgtow a întrebat:

Doresc sa traduceti bine acest text in engleza pentru ca vreau sa trimit o scrisoare la un editor din regatul unit. Doar cine stie bine engleza.

Salutari, locuiesc in Spania si am incercat de nenumarate ori sa iau legatura cu dvs prin e-mail dar nimeni nu a raspuns, in facebook la fel nimeni nu raspunde. In site-ul vostru am vazut mai multe adrese de e-mail dar unele din ele da eroare cand trimit si la 2 din ele apare ca a fost trimis dar nimeni nu raspunde. Cu aceasta ocazie va trimit aceasta scrisoare avand rugamintea catre dvs. daca puteti sa imi trimiteti in fiecare an calendarul FHM (nu e necesara revista), iar cand ajunge la oficiul postal voi plati taxele de transport. Posta mea electronica e Florin47@hotmail.com contactati-ma prin acest e-mail dupa ce ati citit scrisoarea cu un raspuns daca puteti sau nu sa imi trimiteti anual calendarul FHM. Salutari din Spania Florin.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Hello, i'm living in Spain, and i have tried for manny manny times to contact you with email, but noobody have benn answered, in facebook same thing, noobody answer. In you're site i have beed seen a lot of email adresses, but every single email adress give me a error when i send, and two of email adresses show has beed received, but no one answer. With this oportunity i send you this letter and i please you mr. if you can to send me every year calendary FHM, and when is received on the postal office i will pay delivery taxes. My electronic adress is : Florin47@hotmail.com contact me to this mail, when you have been read letter with an answer if you can or not to send me every year calendary FHM. Greetings from Spain, Florin

Tradus de mine fara google, bing sau alte porcarii, sper sa te ajute.

Bft! happy

| mgtow explică (pentru Jipa95):

Numai bun, cateva greseli mici dar e perfect

| c0nstant1n a răspuns (pentru Jipa95):

Daca nu e prea tarziu Florin... si google translate traducea mai bine decat asta care l-ai ales, oricat tupeu ar avea pustiu. E plini de greseli.

Greetings,
I live in Spain and I tried countless times before to contact you via e-mail, but to no avail. Same goes for Facebook, no reply.
I saw many e-Mail addresses on your site but some seem broke as they return error message when I use them. And I have yet to receive any reply from the remaining two that did worked.

Therefore, I am sending you this letter to ask of you - if possible - to send me each year the FHM calendar (the magasine is not necessary), and in return I will pay the transportation once it arrives (ramburs tax?).

My e-mail is Florin47@hotmail.com
Please contact me here once you read my letter, to let me know if you can or can't send me the yearly the FHM calendar as asked.

Best regards from Spain,
Florin

| MultiCore a răspuns (pentru c0nstant1n):

Doamne, nu sunt singur. Așa m-am gândit și eu când am citit scrisoarea puștiului. Să vezi ce răspunsuri câștigătoare... Copii din ziua de azi dau „laic" și fundă la primul lucru din fața ochilor.

| c0nstant1n a răspuns (pentru MultiCore):

Pe Sofer il stiu. E baiat bun. I-a si atras atentia pustiului ca are unele greseli fara sa fie nepoliticos.
Poate avea nevoie omul de o traducere cat mai rapid. E vina mea ca nu m-am prezentat la timp...

5 răspunsuri:
| c0nstant1n a răspuns:

Fac engleza din clasa a 2a si am avut profesori Australieni si Englezi. Te asigur ca am tradus corect si mai plastic decat tine.

E ok ca unii golani mai reusesc sa invete o boaba doua si in alta limba. Dar tupeul ala de strada... sunt unele cercuri in care trebuie sa stii sa-l inghiti si sa asculti.