| MarilenaB a întrebat:

Am restante foarte mari la credite. Sunt in CRB si BC. Cum as putea obtine un credit de 70.000 lei, pentru a-mi achita toate imprumuturile si a ramane cu o singura rata? Doresc doar răspunsuri avizate sau de la persoane care ma pot ajuta efectiv. Criticii sa se abțină.

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Cauti o banca care sa-ti acorde un credit de refinantare. Asta inseamna ca respectiva banca va achita creditele tale si ii vei plati o singura rata. Doua sfaturi:
- citeste cu atentie contractul, eventual discuta si cu o persoana "neutra" (gen avocat sau consilier financiar care sa nu fie intr-o relkatie directa cu banca de la care vrei creditul de refinantare).
- fereste-te de I.F.N.-uri, discuta numai cu bancile.