| SamyKah a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un broker de credite serios din Oradea? Am aplicat la mai multe banci sa pot lua un credit de nevoi personale dar am fost refuzat. Nu am restante si nu figurez cu date negative in biroul de credit. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Motivele pentru care ai fost refuzat?

| SamyKah explică (pentru Iote):

Nu mi s-a spus... De fapt la prima banca am fost refuzat cica nu se poate refinanta un credit de 5000 de roni de la Provident. A doua banca de aia ca am aplicat la prea multe banci. Apoi scoringu prea mic.

| Iote a răspuns (pentru SamyKah):

Provident, nu este Banca. Este o institutie financiara nebancara. Asa ca, bancile nu au ce refinanta. Se ajuta doar intre ele.
Ai imprumuturi la mai multe Banci? Inseamna ca de aia te-au refuzat. Ai prea multe datorii si nu mai ai de unde plati ratele.