| Chifa a întrebat:

Am tablouri vechi de peste 50 de ani si sunt interesat sa le vand dar vreau sa imi dati pe cineva ce se pricepe la tablouri sa vad cam ce valoare au

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Sigur, ORICE MUZEU, mai ales unul de arta si picturi, dar nu numai (oricine lucreaza la un muzeu mai devreme sau mai tarziu ajunge sa stie expertii in evaluari)

da un telefon si intreaba (gasesti numere pe net)

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pune-le pe un site.
Un tablou are valoare dacă este al unui pictor cunoscut sau dacă este de calitate. Aceasta poate fi apreciată doar de un expert. Sunt magazine specializate, de obicei patronul este expert.

| Chifa explică (pentru sadrian46):

Un site poti sami recomanzi?

| Alexandrionelu a răspuns:

Fără numele pictorului este imposibil de făcut o evaluare.