| dulcica_6275 a întrebat:

Am terminat scoala acum 5 ani dar nu am stiut ca se da somaj. stie cineva daca depun actele am si eu dreptu la somaj?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu mai indeplinesti conditiile.

| EUSIATIT a răspuns:

NU e ff tirziu actele se putea depune in cel mult un an.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Acum nu mai esti indreptatita sa primesti indemnizatie de somaj. Dosarul puteai sa il depui in termen de 60 de zile de la data absolvirii.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca nu ai un an de munca nu

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu, nu mai ai dreptul la şomaj, doar dacă firma la care lucrezi te dă în şomaj.

| marius0766545433 a răspuns:

Ma intreb de ce ai vise asa de mici in viata... un somaj... asa vrei sa traiesti toata viata? cu mana intinsa ba la un somaj ba la o pensie de handicapat, ba pe ici pe colo cu baietii.Incearca sa deschizi ochii mintii. Cineva spunea ca la marul de pa masa ajunge si omul si animalul. Dar la marul din varful marului ajunge doar OMUL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deoare ce nu conteaza ca ai lucrat pentru ca e prima data cand depui actele de somaj dupa aia trebuie sa ai un an de zile daca vrei sa iti depui din nou

| biscuite a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Somajul ti-l dadea daca te duceai sa-ti depui dosarul in 60 de zile de la data absolvirii.