| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare in legatura cu somajul. Am terminat liceul si nu am depus actele pentru somaj ( in acel termen de 60 zile ). Mai am vreo sansa sa depun somajul acum?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

"Acest termen( de 60 de zile) se calculează începând cu data de 01 a lunii următoare celei înscrise pe actul de absolvire, iar nerespectarea acestuia atrage după sine anularea dreptului de a beneficia de indemnizaţie de şomaj."--- daca ai dat bacul in toamna cred ca esti in termen.