| DumitruMarcel a întrebat:

Am un card la banca raiffeisen pe care imi intra alocatia. Maicamea zice ca pot scoate banii doar la 18 ani dar eu nu cred ca e adevatata treaba asta. Are cineva idee daca pot sau nu sa ii scot mai devreme?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ii poti scoate daca ai codul pin. Mergi la bancomat si ai sa vezi ca se poate. Doar ca mama ta nu vrea sa-i cheltui aiurea.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai un card atasat contului si stii pinul ii poti scoate oricand

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e contactless poti sa faci cumparaturi cu el fara sa stii macar pinul...winking