| IonutValentin2003 a întrebat:

Am un cont si un cand la banca germana sparkasse si nu stiu de unde pot scoate bani de pe el din România, poate stie cineva?

3 răspunsuri:
| 19flo79 a răspuns:

Daca ai card, poti scoate de la orice bancomat doar ca o sa iti ia probabil comision.
Daca cauti bancomat de la ei, atunci vezi pe site sau mergi la banca si intreaba, eu unul nu am vazut si nu am auzit de banca asta happy

| darrio2007 a răspuns:

„Ca sa nu mai aveti probleme cu cardul in Romania sau ma rog, invers – desi mai rar asa ceva, intrebati banca la care aveti contul si implicit cardul, daca este unul international. Teoretic toate sunt asa, doar ca se mai intampla ca mereu se schimba cate ceva ori la Mastercard ori la Visa. Ar mai trebui sa stiti ceva: sunt doua feluri de carduri, cel de credit si cel de debit. Primul te lasa sa folosesti un imprumut de la banca, acea descoperire de cont, in timp ce al doilea iti da acces doar la banii depusi de tine in cont."

| Cofaru_Vasile_ a răspuns:

Cum pot sa benificiezi de un imprumut