| DanBalan2001 a întrebat:

Am un prieten cu media de admitere 7.26 pe cand eu am 8.26 si ambii dorim sa intram la un colegiu economic este posibil?

6 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Depinde de ultima nota de admitere, dar cel mai probabil daca anul trecut ultima nota a fost 7.50 el are mult mai putine sanse sa intre.
Nu este posibil altfel decat prin repartizare.

| Alle23 a răspuns:

Nu cred ca veti fi in aceeasi clasa
doar daca prietenul se va transfera happy

| Dorobantoiu_Sorina_1992 a răspuns:

Din ce judet esti? Deoarece la Colegiul Economic "Maria Teiuleanu" Pitesti din Arges ultimele medii au fost:
- turism si alimentatie: 7.41;
- comert: 7.40;
- economic: 7.38.
Acum depinde din ce judet esti...

| DanBalan2001 explică (pentru Dorobantoiu_Sorina_1992):

Eu sunt din Republica Moldova.

| Dorobantoiu_Sorina_1992 a răspuns (pentru Dorobantoiu_Sorina_1992):

Aa, ma gandeam ca esti din Romania... Acum depinde cum sunt mediile la fiecare liceu si cum se fac repartizarile in Moldova.