| srg a întrebat:

Am voie sa imi fac o firma cu un nume, daca in afara exista deja acest nume la o firma?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este o firma cunoscuta nu o sa accepte cei de la Oficiul Registrului Comertului. In plus, chiar daca ar accepta, s-ar putea sa ai probleme, de obicei firmele isi inregistreaza si protejeaza denumirea si te-ar putea costa destul de mult. Numai bine!

| dalia_7907 a răspuns:

Nu,din cate stiu eu nu se poate.

| adrian_5886 a răspuns:

Depinde de cum au inregistrat firma. Daca au semnat sa nu mai poata fie luat numele firmei. Daca au semnat inseamna ca au dat mai multi bani, dar nimeni nu isi mai poate denumi firma asa.