| LucAndrei a întrebat:

Are rost sa achizitionez lingouri de argint?

Răspuns Câştigător
| z8 a răspuns:

Cand faci o investitie, investitia aceea trebuie sa produca ceva din momentul acela. Ce vrei tu sa faci e specula. Daca esti foarte informat in domeniu, sau daca are cineva un glob de cristal si poate sa-ti zica daca pretul argintului va creste, atunci are rost sa achizitionezi lingouri de argint. Parerea mea. Bafta

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multi bancheri care spun ca in urmatorul an argintul va creste de la 17. 7$/uncie la peste 100$/uncie. Argintul e o buna forma de a conserva valoarea banilor. Daca ii bagi in banca dobanda de obicei nu acopera rata inflatiei, iar daca se produce un crah... banii nu vor mai valora nimic.

| 3u a răspuns:

Nu merita ...mai bine ai lua bani si iai baga in banca ca cu lingourile n-ai ce face

| DodoKan a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu ele.Mai bine zis daca ai ce face cu ele. pentru mine nu se merita.