| Emanuel749 a întrebat:

As dori sa fac un credit de nevoi personale la ING Bank si as vrea sa stiu ce acte imi sunt necesare si daca trebuie sa merg cu sotia?
Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare banca are si unele reguli specifice, nu cunosc regulile ING privind creditarea. Va trebui sa vezi pe site-ul lor oficial sau la o unitate bancara a ING.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate si adeverinta de salariu/venit. De regula nu trebuie sa mergi cu sotia, trebuie sa mergi doar daca vrei ca si ea sa fie coplatitor sau garant (daca ai nevoie) in contractul de credit.

| Emanuel749 explică (pentru Ioandelasal):

Dar in site-ul lor oficial si in carreclamre zice ca iti ofera si fara adeverinta de salariu.Sunt bugetar nu se pune problema de adeverinta.dar se poate si fara?

| Emanuel749 explică (pentru Ioandelasal):

Ok mersi.dar sti cumva daca ofera bani pe loc! ..adica asa am auzit

| Ioandelasal a răspuns (pentru Emanuel749):

Fiecare banca are si unele reguli specifice, nu cunosc regulile ING privind creditarea. Va trebui sa vezi pe site-ul lor oficial sau la o unitate bancara a ING.