| eLPadrino a întrebat:

As dori sa stiu si eu cat este salariul unui soldat, caporal la o unitate militara. Eu cunosc pe cineva la Craiova de care stiu ca are vreo 1400 lei lunar. M-am contrazis cu altcineva care a zis ca trebuie sa aiba mai mult in mana. Stie cineva cam cat ia in mana un soldat, caporal din armata? Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Oviiyy a răspuns:

Da, depinde de vechime dar aici se incadreaza 1400- 1600 plus bani de chirie cam 400 ron daca sta cu chirie, stiu sigur pentru ca lucrez in MAPN