| niposs a întrebat:

As vrea ca eu si un prieten deocamdata sa facem o mini "afacere", suntem programatori, eu incapator deocamdata. As vrea sa stiu daca este posibil ca undeva sa gasim proiecte, in JAVA, Web Design, SQL etc.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Poti incerca pe freelancer.com daca vrei clienti gasiti online, dar nu mai era ce era odata, au scazut mult preturile.
Alta varianta e sa va faceti un site de prezentare, pui portofoliul lui daca tu inca n-ai, si vezi de unde sare iepurele.
apoi il promovezi in ziare locale, google adwords, si unde mai crezi de cuviinta.
Daca nu esti foarte bun sau dispus sa lucrezi foarte ieftin n-o sa fie usor, sunt altii care fac asta mai bine si de mai mult timp.
Succes!
Ca fapt divers, e plin ejobs de joburi pe java, ai putea sa aplici.

| niposs explică (pentru CataC):

Multumesc mult pentru raspuns!

Ideea e ca eu lucrez deja, am un job dar nu sunt multumit de salariile din Romania, vreau sa mai fac ceva si extra.

3 răspunsuri:
| vTDevelopment a răspuns:

DesignCrowd,SpingCrowd,freelancer,siteuri similare, eu prind de lucru cam in fiecare sapt de pe siteuri astea dar e important sa le faci repede si bine cu un pret de concurenza.

| niposs explică (pentru vTDevelopment):

Iti convine? Cat iei lunar din treaba asta? Te intreb ca sa stiu daca merita sa ma bag! Multumesc! happy